Obrazy na czoło-8

a-1

Udział młodzieży ZSTiO w Turnieju Wiedzy Pożarniczej-627 marca 2014 roku uczniowie ZSTIO w składzie: Bernadetta Pietrzyk (ITG/H), Mariusz Komasara (I TA) i Marcin Czerw (I TA) wzięli udział w konkursie „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Tegoroczna XXXVII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w sposób szczególny zwracała uwagę na aktualną problematykę zagrożenia wypalaniem łąk w okresie wiosennym. Głównym celem konkursu była popularyzacja przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Organizatorami rywalizacji na szczeblu powiatu buskiego byli: Komenda Powiatowa PSP w Busku-Zdroju ,Oddział Powiatowy ZOSP RP w Busku-Zdroju, Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju. Reprezentanci ZSTIO nie zajęli żadnego z czołowych miejsc, jednak uznali zgodnie, że udział konkursie był dla nich cennym i ciekawym doświadczeniem. W trakcie pobytu w Komendzie Powiatowej PSP uczniowie wraz z opiekunami mogli zapoznać się z najnowszym sprzętem będącym na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, a także uczestniczyli w specjalnie dla nich przygotowanym pokazie ratownictwa.

{phocagallery view=category|categoryid=113|imageid=2216|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|displaydescription=0|float=left|displayimgrating=0|pluginlink=1}

14 listopada w BSCK w Busku - Zdroju odbyła się kolejna edycja Przeglądu Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali: Marta Samburska (w ubiegłym roku zajęła II miejsce) , Tomasz Poniewierski z klasy III TGH oraz Włodzimierz Czernecki z klasy I TGH. Geodeci mogą być również wspaniałymi recytatorami, ich występ to potwierdził. Swoją postawą wykazali szacunek dla polskiej tradycji i kultury.
Do konkursowych zmagań dołączyła również uczennica klasy I TGH – Bernadetta Pietrzyk i Maciej Małek z klasy I TA. W ciągu ostatnich tygodni Bernadetta wzięła udział w dwóch konkursach - Ogólnopolskim Turnieju Piosenki Poetyckiej - Jacek Cygan 2013 oraz w Przeglądzie Poezji Śpiewanej i Piosenki Poetyckiej. W pierwszym zaprezentowała piosenkę z tekstem Jacka Cygana pt: ”Pada śnieg”, a w drugim w duecie z Maciejem Małkiem wykonała piosenkę do której słowa napisała Agnieszka Osiecka pt: ”W żółtych płomieniach liści”. Gratulujemy uczniom którzy wzięli udział w w/w konkursach udanych debiutów i zachęcamy do rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

W dniu 07.03.2013r. odbyły się eliminacje okręgowe do VIII  edycji Olimpiady przedsiębiorczości w pięciu uczelniach ekonomicznych w Polsce.

Czytaj więcej...

W dniu 09.01.2013r odbyły się eliminacje okręgowe do V Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Tematem wiodącym tegorocznej olimpiady było „ Funkcjonowanie gastronomii hotelarskiej”.

Czytaj więcej...

Przejdź do góry
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd