Obrazy na czoło-8

a-1

Geodeci i architektura w akcji-1Uczniowie ZSTiO zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju cieszą się bardzo dobrą opinią u swoich praktykodawców. Staje się to już standardem, po raz kolejny potwierdzonym przez nasze grupy adeptów architektury krajobrazu i geodezji, odbywające praktyki zawodowe w hiszpańskiej Ubedzie.
Udział w zagranicznych mobilnościach daje możliwość porównania standardów obowiązujących na poszczególnych stanowiskach pracy w kraju i za granicą. Dodatkowym wyzwaniem jest również komunikacja w języku hiszpańskim i angielskim. Tygodniowe kursy przygotowawcze, które uczniowie odbyli w trakcie ferii zimowych okazały się tutaj bardzo pomocne. Umiejętność posługiwania się językiem hiszpańskim jest dodatkowo ćwiczona codziennie po zakończonych praktykach na kursie językowym, prowadzonym przez koordynatorkę firmy euroMind. Postępy w nauce są już zauważalne i komunikacja z Hiszpanami z dnia na dzień jest coraz łatwiejsza. Niebawem przyjdzie czas na ocenę postępów naszych uczniów, ale i tym razem jesteśmy spokojni. Będzie lepiej niż dobrze.

Powermind beyond borders-1Program kulturowy, to nieodzowny element każdej mobilności realizowanej w ramach naszego projektu pn. Myślenie ponad granicami. Już w trakcie pierwszego tygodnia praktyk w Hiszpanii nasi uczniowie mieli możliwość integracji podczas wspólnego wyjścia na wieczór Tapas, gdzie poznawaliśmy smaki typowe dla hiszpańskiej kuchni, byliśmy również na kręgielni. Świetny wynik odnotował Bartek Wach, zostawiając rywali daleko w tyle. Dzięki wyjątkowej okazji, jaką jest wejście w dorosłość, obchodziliśmy tutaj 18 urodziny Patryka. Słynne „100 lat” zostało zaśpiewane w dwóch językach i z pewnością nieliczni z nas mieli okazję celebrować swoje urodziny w takich okolicznościach.
Miniony weekend obfitował we wrażenia widokowe, za sprawą wyjazdów do Granady i Malagi. Pierwsze z wymienionych miast zachwyciło nas przede wszystkim nieopisanym urokiem ogrodów Alhambry. Możliwość zwiedzenia ich było szczególnie ważne dla naszych architektów krajobrazu, niemniej jednak geodeci również nie potrafili przejść obojętnie obok tak zjawiskowo pięknych miejsc.
Malaga, drugie co do wielkości miasto Andaluzji, od samego początku przywitała nas piękną pogodą. Biorąc pod uwagę wyobrażenia większości z nas, Polaków, nie jest to rzecz oczywista. Pogoda o tej porze roku potrafi być tutaj bardzo kapryśna. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że prognozy tym razem się nie sprawdziły. Przepiękne punkty widokowe, śródziemnomorska roślinność oraz sąsiedztwo Oceanu Atlantyckiego skutecznie zachęcają do przeprowadzenia się tutaj na stałe. Pozwolimy sobie opowiedzieć nasze wycieczki po tych niesamowitych miejscach za pomocą zdjęć. Są one co prawda tylko namiastką rzeczywistości, ale dla nas świetnym pamiętnikiem tego, co już zobaczyliśmy. 

Gorąco pozdrawiamy nauczycieli, uczniów oraz wszystkich sympatyków ZSTiO!!!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

 

Informujemy, że grono pedagogiczne Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju wykazując troskę o stopień realizacji podstawy programowej podjęło decyzję o czasowym zawieszeniu czynnej akcji strajkowej w dniach 15, 16 oraz 17 kwietnia 2019. Ponadto nauczyciele postanowili pozostawać do dyspozycji zainteresowanych uczniów w dniach wolnych od realizacji godzin dydaktycznych, tzn. w dniach 18 i 19 kwietnia (przedświąteczny czwartek i piątek). Także we wtorek 23 kwietnia uczniowie będą mogli korzystać z konsultacji nauczycielskich.

Przejdź do góry
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd