joomplu:9281

a-1

Hotel Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness
ul. Bohaterów Warszawy 115, 28-100 Busko-Zdrój

Dnia 13.11.2015 r. młodzież klasy I TH odwiedziła naszych sąsiadów - Hotel Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness. Uczniowie zwiedzili budynek, poznali specyfikę funkcjonowania hotelu oraz zapoznali się z ofertą proponowaną przez hotel (pakiety medyczne, pakiety SPA, pakiety wypoczynkowe, pakiety okolicznościowe, rehabilitacja, zabiegi…).

ü  12.01.2016 r. przeprowadzone były warsztaty z zakresu tworzenia pakietów usług hotelowych dla klasy IV THK, które poprowadził dyrektor hotelu Słoneczny Zdrój**** Pan Grzegorz Rąpel.

19.01.2016r. odbyły się warsztaty z zakresu technik sprzątania i metod utrzymania czystości oraz sprzętu stosowanego w tym celu jako przygotowanie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji T.12. Obsługa gości
w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie. Warsztaty te przeprowadzone były pod nadzorem Pani Violetty Durnaś, kierownika działu housekeepingu w hotelu Słoneczny Zdrój****.

 

Pensjonat – Zamek Dersława s.c.
Paweł Piątek, Zbyszek Zych
28-100 Busko-Zdrój, Al. Mickiewicza 18

27.11.2015 r. odbyła się wycieczka uczniów do „Pensjonat – Zamek Dersława”. Dzięki uprzejmości zarówno Pana Pawła Piątka, właściciela obiektu, jak i całego zatrudnionego w nim personelu przyszli hotelarze mogli zapoznać się zarówno z wystrojem poszczególnych pokoi i ich funkcjonalnością, jak i porównać specyfikę funkcjonowania pensjonatu ze sposobem działania odwiedzanych wcześniej hoteli. Ponadto zaprezentowano pokaz balistyczny.

Bristol Busko ART & Medical SPA
ul. 1-go Maja 1, 28-100 Busko-Zdrój

Dnia 10.09.2016 r. odbyła się  wizyta klasy I TH w ART&Medical SPA Bristol**** w Busku-Zdroju. Uczniowie zwiedzili budynek, poznali specyfikę funkcjonowania hotelu oraz zapoznali się z ofertą proponowaną przez hotel (oferta sanatorium, oferty specjalne, oferta rehabilitacji, oferta SPA & WELLNESS…).

Śnieżka S.A.
Lubzina 34a, 39-102 woj. Podkarpackie

Dnia 20.10.2015 r. naszą szkołę odwiedził specjalista do spraw szkoleń z firmy Śnieżka S.A., który:

  • przeprowadził szkolenie dla nauczycieli i uczniów z zakresu stosowalności produktów,
  •  zaprezentował produkty firmy Śnieżka ukazujące szeroki wachlarz możliwości
    w dziedzinie przygotowania powierzchni podłoża pod końcową powłokę malarską
    i jej dobór,
  • pokazał zastosowanie różnych substancji gruntujących w zależności od podłoża na jakie mają być nakładane,
  • zaprezentował różne typy farb w zależności od przeznaczenia i zastosowania,
  • przeprowadził pokaz wytrzymałości powłoki na różne zabrudzenia.

 

Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o. o.
ul. Ostrobramska 79,  04-175 Warszawa

        Dnia 17 listopada 2015 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela  firmy Wienerberger,  gdzie dokonał szkolenia dla nauczycieli i uczniów klas zawodowych
i technikalnych. Ponadto zaprezentował system Porotherm DRYFIX, który polega na wykonywaniu wznoszeniu murów z zastosowaniem szlifowanych pustaków i klejonych klejem cienkowarstwowym z pojemnika pod ciśnieniem. Na samym początku  przedstawił jak powinno zostać przeprowadzone wypoziomowanie pierwszej warstwy, które jest bardzo ważne w kolejnych etapach wznoszenia ścian. Idealny poziom zapewnia dobrą współpracę układanych pustaków,  a co za tym idzie szybkie wykonywanie inwestycji.

Po prezentacji uczniowie sami spróbowali wykonania fragmentu muru w systemie Porotherm DRYFIX.

 

Urząd Miasta  i Gminy Busko-Zdrój
Aleja Adama Mickiewicza 10, 28-100 Busko-Zdrój

06.11.2015 r. uczniowie odbyli wycieczkę do Urzędu Miasta  i Gminy Busko-Zdrój – Wydział Budownictwa i Architektury.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Busko-Zdrój oraz z  Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego dla Miasta  i Gminy Busko-Zdrój.

 

Politechnika Świętokrzyska                                                                                                                   al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7, 25-314 Kielce

               W dniu 30.11.2015 r. uczniowie naszej szkoły odbyli wycieczkę na Politechnikę Świętokrzyską w Kielcach. W czasie pobytu na uczelni młodzież była zaproszona na wykład prof. dra hab. inż. Zbigniewa Rusina na temat właściwości materiałów budowlanych. Uczniowie mieli również możliwość zwiedzania pracowni laboratoryjnych na Wydziale Budownictwa i Architektury.

 

XELLA POLSKA                                                                                                                                                                                 17 Stycznia 48, 02-146 Warszawa                                                                                 

              W dniu 19.02.2016 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w szkoleniu zorganizowanym przez XELLA POLSKA w Kazimierzy Wielkiej. W czasie szkolenia prezentowane były materiały budowlanych Ytong, Silka i Multipor. Uczniowie mieli również możliwość wykonania fragmentu muru z elementów Ytong i Silka. Po szkoleniu każdy z nich otrzymał certyfikat I stopnia XELLA POLSKA.

 

Fabryka Rigips – Stawiany                                                                                                           Szarbków 73, 28-400 Pińczów

04.04.2016  uczniowie odbyli wycieczkę do Fabryki Rigips w Stawianach. W czasie pobytu na terenie zakładu uczniowie zapoznali się z: liniami technologicznymi, asortymentem produkowanych wyrobów jak i z samym systemem Rigips.

GEOSIT S.c. Usługi Geodezyjne Przemysław Dytkowski & Tomasz Placha

ul. Kościuszki 60 p.IV, 28-100 Busko-Zdrój

29.04.2016 r. odbyła się wycieczka uczniów, kształcących się w zawodzie technik geodeta do Firmy Geosit w Busku-Zdroju.

Młodzież doskonaliła umiejętności posługiwania się tachimetrami elektronicznymi oraz zapoznała się z systemem GPS w pomiarach terenowych pod okiem wybitnych specjalistów w tej branży. Dokonywane były pomiary sytuacyjne, sytuacyjno – wysokościowe i realizacyjne. Na podstawie wykonanych pomiarów sporządzono mapę numeryczną za pomocą oprogramowania geodezyjnego EW MAPA.

Ceres International sp. z o.o.
ul. Polna 29, 62-310 Pyzdry

Dnia 09.05.2016r. w naszej szkole gościliśmy przedstawiciela firmy Ceres International, który wygłosił prelekcję „Nowoczesne technologie w szkółkarstwie roślin ozdobnych”. Młodzież zapoznała się z podłożami uprawnymi, z komponentami do mieszania podłoży, 
z mulczowaniem i głuszeniem chwastów, konserwacją i pielęgnacją zieleni, nawozami
i  maszynami.

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.
ul. Rzewuskiego 1, 28-100 Busko-Zdrój

W ramach całorocznej współpracy z Uzdrowiskiem Busko-Zdrój S.A.  młodzież naszej szkoły, uczącej się w zawodzie technik architektury krajobrazu zakładała
i pielęgnowała  tereny zieleni należące do uzdrowiska.

Urząd Miasta i Gminy Busko-Zdrój
al. Mickiewicza 10, 28-100 Busko-Zdrój

W miesiącach IV – V 2016r. w ramach współpracy z Urzędem Miasta i Gminy  w  Busku –Zdroju młodzież kształcąca się w zawodzie technik architektury krajobrazu  założyła rabatę bylinową na Gliniankach.

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!