joomplu:9281

W dniach 2.10.2020r.-11.10.2020r. grupa trzech nauczycieli odbyła szkolenie branżowe typu job shadowing w Funchal w Portugalii w związku z realizacją projektu „Wymiar międzynarodowy w kształceniu zawodowym” pod numerem 2019-1-PL01-KA102-063507 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Wielkiego w Busku-Zdroju.

Osoby odbywające szkolenie prowadziły m.in. prace pielęgnacyjne roślin
w ogrodach pod opieką dyplomowanego pracownika ogrodnictwa. Jak wiadomo, przyroda Madery ma swoją specyficzną charakterystykę. Jako, że nazywana jest krainą wiecznej wiosny różnorodność gatunkowa jest oszałamiająca. Również okresy wzrostu i kwitnienia odbiegają od tych spotykanych w Europie kontynentalnej.

Uczestnicy szkolenia branżowego, poza uzyskanymi kwalifikacjami, otrzymali również certyfikaty udziału w szkoleniu oraz dokumenty europass mobilność.

W dniach 12.06.2021r.-20.06.2021r. grupa trzech nauczycieli odbyła szkolenie branżowe typu job shadowing w zakresie hotelarstwa
w Sevilli w Hiszpanii w związku z realizacją projektu „Wymiar międzynarodowy w kształceniu zawodowym” pod numerem 2019-1-PL01-KA102-063507 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Wielkiego w Busku-Zdroju.

Osoby odbywające szkolenie zapoznały się ze strukturą akademicką odwiedzanej szkoły, wzięli udział w lekcji gotowania w ramach projektu „Food Bank” realizowanego przez szkołę oraz lokalną fundację, zapoznali się z regulaminami pracy recepcji. Poza tym zostali zapoznani z systemem zarządzania administracyjnego „Clickedu” oraz pracą osoby odpowiedzialnej za karierę zawodową i rozwój menedżerski w tym staże, analizę profili studentów, umowy z firmami z branży oraz inne działania związane z obsługą studentów.

Wyjazd w ramach projektu PO WER to nie tylko szkolenie ale również poznawanie bogatej kultury kraju. Grupa odwiedziła Gibraltar, Cordobę, El Roccio oraz zwiedziła Sevillę.

Uczestnicy szkolenia branżowego, poza podniesieniem swoich  kwalifikacji, otrzymali również certyfikaty udziału w szkoleniu oraz dokumenty europass mobilność.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!