joomplu:9281

a-1

W terminie 31.08.2020r. – 11.09.2020r. grupa 16 uczniów trzeciej klasy technikum, kształcąca się w zawodzie technik hotelarstwa odbyła praktyki zawodowe w Portugalii.

Pięć osób odbyło praktyki w Aparthotel Imperatriz, siedem osób w Sé Boutique Hotel a cztery osoby w Secretaria Geral de Turismo e Cultura. Praktykanci każdego dnia byli na innym stanowisku, co pozwoliło poznać niuanse pracy w hotelu. Cztery ostatnie osoby pomagały przy organizacji Festiwalu kwiatów, przedsięwzięciu znanym w całej Portugalii, a które przesunięto z maja ze względu na panującą pandemię.

Uczniowie wzięli udział w wyjeździe dwutygodniowym co wiązało się z udziałem w programie kulturowym obejmującym wycieczki krajoznawcze.

Młodzi adepci hotelarstwa ZSTiO doskonale poradzili sobie z stawianymi im wymogami za co wszyscy otrzymali najwyższe oceny – Excellent. Opiekunowie grupy otrzymali informację zwrotną, że młodzież posiada doskonałe przygotowanie branżowe pod względem teoretycznym oraz praktycznym. Dla opiekuna grupy, który jest jednocześnie wychowawcą klasy oraz nauczycielem języka angielskiego w hotelarstwie dodatkowym bonusem była informacja
o zadowalającym poziomie języka angielskiego.

Uczestnicy praktyk otrzymali certyfikaty udziału w stażu oraz dokument europass mobilność, co zwiększy ich szanse na rynku pracy.

Przejdź do góry
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd