joomplu:9281

a-1

Sewilla 2022 - ciąg dalszy relacji z wyjazdu ;)Pierwszy tydzień czwartej mobilności uczniowskiej w ramach projektu „Wymiar międzynarodowy w kształceniu zawodowym” za nami. Oprócz nowych doświadczeń wyniesionych z miejsca pracy, mamy za sobą część programu kulturowego, dzięki któremu poznaliśmy najciekawsze miejsca i zabytki  Sewilli, Kadyksu i Cordoby. Było pięknie, o czym przekonacie się przeglądając poniższą fotorelację.

Podczas praktyk uczniowie kształcący się w zawodzie technik architektury krajobrazu poznają zasady produkcji i pielęgnacji roślin. Mają ku temu doskonałą okazję, ponieważ pracują w szkółce roślin ozdobnych, zlokalizowanej na obrzeżach Sewilli.

Nasi przyszli geodeci  szlifują swoje umiejętności pod okiem sprawdzonego tutora, pana Raula Ordoñeza. W  swoich projektach topograficznych wykorzystują programy AutoCAD i EXCELL, natomiast zajęcia praktyczne prowadzone są zarówno w pracowni komputerowej jak i w otwartym terenie.

Początek maja w tym roku to dla Sewilli wielkie święto. Feria de Abril to wydarzenie celebrowane
w tym mieście zawsze dwa tygodnie po Semana Santa (odpowiednik naszych Świąt Wielkanocnych).  Jest to czas, kiedy Sewilczycy eksponują to co najlepsze w tradycji ich miasta. Na ulicach królują tradycyjne stroje –  panie w bogato zdobionych, falbaniastych sukniach oraz odświętnie ubrani panowie. Mnóstwo dorożek i jeźdźców na koniach. W dzielnicy Remedios, w której koncentruje się wydarzenie, rozstawione jest ponad tysiąc udekorowanych namiotów, w których tutejsza społeczność oraz turyści mogą świętować przez… cały tydzień. 

Jak widzicie atrakcji nie brakuje. Po raz kolejny potwierdzamy, jak duży wkład w rozwój  młodzieży kształcącej się w ZSTiO mają zagraniczne praktyki.

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!