joomplu:9281

a-1

Święto wolontariusza w ZSTIO-96 grudnia 2021 roku, uczniowie klas 2 i 3 ZSTiO, zadeklarowani wolontariusze, wzięli udział w uroczystych obchodach Dnia Wolontariusza.
Przy świątecznie udekorowanym stole, smakowitych ciasteczkach i pysznych tostach, z kawą i herbatą dyskutowano o kolejnych działaniach Szkolnego Koła Wolontariatu przy ZSTiO. Na tablicy zapisano pomysły i rozdysponowano zadania.
Z początkiem grudnia kolejny raz dołączyliśmy do Szlachetnej Paczki, zbieraliśmy grosiki w ramach Góry Grosza, zapisaliśmy się do Good Deeds Day (Dnia Dobrych Uczynków) i ustaliliśmy co w ramach tej akcji planujemy zrobić. Na liście znalazły się: ciastka dobroci na rzecz hospicjum, paczki pomocy do Domu Dziecka i Domu Samotnej Matki, uśmieszki dla przechodniów, sprzątanie świata, warsztaty plastyczne, oddawanie krwi, koce dla Schroniska, gra miejska oraz wizyty w schronisku i hospicjum.
Gościliśmy również przedstawicieli Banku Żywności w Kielcach. Dzięki prelekcji zdobyliśmy wiedzę jak racjonalnie wykorzystywać żywność i nie marnować produktów, które mogą się jeszcze przydać. Prawdopodobnie uda nam się nawiązać z tą instytucją korzystną dla obu stron współpracę.
Planów jest wiele. Co uda się wykonać w dobie pandemii? Zobaczymy. Będziemy się starać, aby jak najwięcej.

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!