joomplu:9281

Gość z Wenezueli-519 listopada 2021 roku opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu działającego w ZSTiO zorganizowali prelekcję studenta z Wenezueli Luisa Bustosa, podczas której uczniowie klasy II T l poznali specyfikę kraju, z którego pochodzi nasz gość.
Spotkanie było ciekawym doświadczeniem z kilku powodów. Po pierwsze, prelekcja została przeprowadzona w języku angielskim. Dzięki temu uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności rozumienia języka obcego ze słuchu. Po drugie, prowadzący oprócz ciekawych opowieści wykazał się kunsztem wokalnym przy gitarowym akompaniamencie przyjaciela z Polski, nauczyciela ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Busku-Zdroju, pana Michała Powązki. Nasi uczniowie byli zachwyceni takim podsumowaniem wystąpienia.
Życie we współczesnym świecie wymaga otwartości na inne kultury. Taka postawa rozwija osobowość, pozwala zrozumieć tradycje i obyczaje panujące w innych krajach. Poziom zadowolenia uczniów biorących udział w spotkaniu potwierdza sens organizowania podobnych przedsięwzięć.