joomplu:9281

Szkolenie firmy Wienerberger-1Dnia 17 listopada 2021 r. odbyło się szkolenie branżowe firmy Winerberger, w którym uczestniczyła klasa druga Technikum Budowlanego. Szkolenie przeprowadził doradca techniczny firmy, pan Marcin Kusak. Na początku zaprezentowano nowoczesne produkty i technologie firmy, min. ceramiczne pustaki konstrukcyjne, ceramiczne rozwiązania na elewacje, dachówki ceramiczne, systemy rur ceramicznych oraz z tworzyw sztucznych, a także ceramiczne i betonowe bruki. Następnie przeprowadzono pokaz z praktycznym wykorzystaniem produktów na zaprawie Porotherm Dryfix, gdzie elementy łączy się bez spoiny pionowej z wykorzystaniem zaprawy jako gotowej mieszanki na bazie poliuretanu. Porotherm Dryfix to technologia murowania pustaków ceramicznych na sucho, na cienkowarstwową zaprawę zupełnie pozbawioną wody. Zaletą zaprawy Dryfix jest szybkość wykonywania ścian, czystość na stanowisku pracy, a także możliwość prowadzenia prac w niskich temperaturach.