joomplu:9281

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022-15Jak co roku 1 września  odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022, które ze względu na zagrożenie COVID-19, zostało podzielone na kilka etapów. O godzinie 9.00 na hali PMOS powitano w murach naszej szkoły uczniów klas pierwszych. Po odśpiewaniu hymnu i wprowadzeniu pocztu sztandarowego głos zabrała Pani dyrektor Lucyna Wojnowska serdecznie witając uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Życzyła wszystkim siły, wytrwałości i sukcesów w nowym roku szkolnym. Wiele ciepłych słów do młodzieży skierował ks. dziekan Marek Podyma – proboszcz parafii Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju. Oprócz niego na uroczystości pojawili się również: Pan Stanisław Klimczak – wicestarosta buski, Pani Irena Sobieraj – wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach, Pani Sylwia Sadowska – przewodnicząca Rady Rodziców w ZSTiO. W związku z realizacją przez naszą szkołę projektu edukacyjnego „Kalendarz z mundurem” dowódca 10-tej Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Kielcach ppłk. Piotr Hałys, oddelegował na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego, żołnierzy 102-go Batalionu Lekkiej Piechoty w Sandomierzu w składzie: ppor. Monika Sioda, kapral Antoni Sularski, szer. Michał Gorczyca.

Młodzież ZSTiO zaprezentowała program artystyczny, przygotowany z okazji 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Ten największy kataklizm współczesnych czasów pochłonął miliony ofiar na całym świecie. Należy o nich pamiętać, ponieważ naród, który zapomni swą przeszłość, skazany jest na bolesne doznania. Pamięć poległych uczczono minutą ciszy.
Po zakończeniu części oficjalnej pierwszoklasiści wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie omówiono sprawy organizacyjne, natomiast młodzież klas starszych, która nie brała udziału w uroczystości, spotkała się ze swoimi wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnych. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy siły, wytrwałości i motywacji w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu swoich pasji.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!