joomplu:9281

Antymina-8Uczniowie Zespołu Szkół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku – Zdroju mieli okazję wziąć udział w Artystycznym Programie Profilaktyki Uzależnień „Antymina” – autorstwa Mirosława Kolczyka „Kolah”, który odbył się w naszej szkole 14.06.2021 r. W programie wzięli udział uczniowie klas od I do III – technikum, liceum i branżowej szkoły I stopnia.
Muzyk uświadamiał młodych ludzi, że nie muszą niczego brać, by być szczęśliwymi, że życie jest darem i że warto pójść właściwą drogą by odkrywać swoje marzenia i pasje. Prowadzącemu udało się trafić do młodzieży, którzy w dużym skupieniu słuchali prezentowanych wykładów i utworów muzycznych, jak również aktywnie uczestniczyli w śpiewanym przez muzyka freestylu – utworu wykonanego spontanicznie ze słów podanych przez uczniów. Pan Kolczyk z dużym zaangażowaniem starał się rozwijać świadomości wśród dzieci i młodzieży o szkodach zdrowotnych i społecznych wynikających z używania substancji psychoaktywnych, alkoholu, uzależnienia od hazardu. Mówił również o wartości rodziny, która jest podstawą do szczęśliwego i wartościowego życia. Serdecznie dziękujemy Fundacji „Służąc Życiu” z siedzibą w Chełmnie za realizację tego przedsięwzięcia i mamy nadzieję, że w przyszłości również uda się zorganizować taki program w naszej szkole.