joomplu:9281

Piotr Biesaga-2 „Nie podróżujemy, aby uciec przed życiem, ale żeby życie nam nie uciekło”.

W latach 2009-2013 Piotr kształcił się na kierunku geodezja pod wychowawstwem Pani Beaty Suwaj. W 2013 ukończył technikum, zdając maturę oraz egzamin zawodowy i uzyskując tytuł technika geodety. Piotr jest jednym z ciekawszych absolwentów naszej szkoły. Dał się poznać jako grzeczny i kulturalny młody człowiek. Zawsze chętny do pomocy, nawet kosztem czasu wolnego. Podczas nauki w technikum reprezentował szkołę w turniejach piłki ręcznej, oraz w wielu innych formach, takich jak przeglądy zespołów szkolnych, wyjazdy opłatkowe do domu pomocy społecznej. Brał udział w tworzeniu filmu promocyjnego dla szkoły oraz kilkakrotnie uczestniczył w konkursach pierwszej pomocy. Należał również do jednostki strzeleckiej Strzelec funkcjonującej przy ZSTiO w Busku-Zdroju.
W październiku 2013 rozpoczął studia w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, na kierunku geografia. Studia I stopnia ukończył w 2016 roku, broniąc pracę licencjacką "Rzeźba i budowa geologiczna Doliny Nidy koło Jurkowa" pod kierownictwem prof. UJK dr hab. Tomasza Kalickiego. W 2018 roku ukończył studia magisterskie broniąc pracę magisterską pod kierownictwem prof. UJK dr hab. Tomasza Kalickiego pod tytułem "Rzeźba i osady delty śródlądowej Kamionki w zalewie Suchedniowskim.
Od 2018 rozpoczął studia doktoranckie w zakresie nauk ścisłych i przyrodniczych na kierunku geografia. Jego specjalność to geomorfologia. Wielokrotnie brał udział w organizacji Dnia Geografa na UJK, wygłaszając prezentacje, prowadząc warsztaty jak również oprowadzając młodzież ze szkół podstawowych i średnich po laboratoriach uniwersytetu. Od 2015 roku jest członkiem studenckiego koła naukowego geomorfologów "Złoty Bażant" , gdzie od 2016 pełnił funkcję zastępcy prezesa, a od 2019 roku prezesa. Jako student reprezentuje Uniwersytet na wielu konferencjach naukowych w kraju i za granicą prezentując materiały opracowane podczas zajęć objętych programem studiów, jak również swoje badania na potrzeby prac naukowych.

Co ciekawe Piotr w latach 2010-2015 był studentem Diecezjalnego Studium Organistowskiego w klasie organów ks. Przemysława Moćko. Egzamin dyplomowy zagrał 4 lipca 2015 roku w kościele Trójcy Świętej w Kielcach. W związku z tym od 16 roku życia do dziś …. jest organistą w parafii pw. Św. Mikołaja w Starym Korczynie. Oprócz gry podczas Mszy Świętych i nabożeństw brał również udział w Buskiej Jesieni Organowej w parafii pw. Św. Brata Alberta. Był też głównym wykonawcą podczas koncertu charytatywnego organizowanego przez stowarzyszenie „Filii Patriae” dla Mikołaja chorego na zespół Downa.
Piotr jest doskonałym przykładem na to, że umysł ścisły ma rację bytu w uduchowionym ciele. Jest osobą, która przekraczając próg naszej szkoły stała się jej nierozerwalną częścią.  Dyrekcja i grono pedagogiczne z zachwytem odnotowuje jego kolejne sukcesy, udowadniając swoim wychowankom, że chcieć to móc.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!