joomplu:9281

• Dlaczego ludzie stworzyli prawo?
  • Jak dostać się na studia prawnicze i co można po nich robić?
  • Gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa?
  • Jakie prawa ma konsument?
  • Czym jest stalking?
  • Jak reagować na prześladowanie w szkole?
  • Gdzie szukać przepisów prawa?
  • Co zrobić, gdy kupiona przez Internet rzecz jednak nie jest tą wymarzoną?

Takie i inne zagadnienia poruszane były podczas zajęć profilaktycznych z młodzieżą w ramach programu „Lekcje z Temidą”, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tym programie podczas lekcji on–line w dniach od 1.03.2021 r. do 12.03 2021 r.
Temida według starożytnych Greków uchodziła za uosobienie sprawiedliwości, więc lekcje z Temidą to spotkanie z prawem prowadzone przez absolwentkę studiów prawniczych - panią Annę Skibińską. Zajęcia miały na celu kształtowanie i umacnianie szacunku do prawa oraz promowanie postaw proobywatelskich. Uczniowie mieli możliwość rozmowy o odpowiedzialności prawnej, studiach prawniczych i różnych aspektach pracy po ich ukończeniu. Dowiedzieli się, czym jest aplikacja i na czym ona polega. W trakcie rozmowy mogli zadawać pytania, wyrażać swoją opinię na temat danego zagadnienia. Po tej części lekcji zostali poproszeni o obejrzenie filmu na platformie „Youtube”, który opowiadał o nękaniu w szkole. Na sam koniec mogli sprawdzić swoją wiedzę w quizie na stronie www.lekcjeztemida.pl. Udział w tych zajęciach mógł być dla uczniów inspiracją do wybrania się na studia prawnicze. Kto wie?