Konieczność przeprowadzenia egzaminów maturalnych oraz egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie związana była z obowiązkiem stosowania nowych wytycznych zapewniających bezpieczeństwo uczniom oraz pracownikom. Mając na uwadze konieczność dezynfekcji rąk przed wejściem do szkoły Ministerstwo Zdrowia podjęło działania zapewniające szkołom ponadpodstawowym dostarczenie środków do dezynfekcji wraz z automatycznym dyspenserem. Trzy stacje dezynfekujące wraz ze środkiem do dezynfekcji zostały dostarczone i zamontowane w naszej szkole bezpłatnie po wcześniejszym wypełnieniu wniosku. Dyspensery przekazane zostały na bezpłatne użytkowanie na czas 18 miesięcy, objęte są gwarancją i serwisem producenta. Po tym czasie po stronie szkoły pozostaje kwestia ewentualnej dalszej współpracy w zakresie użytkowania dyspensera. Użyczającym jest Polfa Tarchomin S.A.

Przekazane przez Ministerstwo Zdrowia dyspensery oraz zapasy środków do dezynfekcji pozwolą wypełnić normy zapewniające uczniom oraz pracownikom bezpieczny pobyt w naszej szkole.