Obrazy na czoło-8

a-1

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuje się, iż:

1)    Administratorem danych osobowych uczniów i ich rodziców/opiekunów prawnych jest Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego, ul. Kusocińskiego 3B, 28-100 Busko-Zdrój..

2)    Kontakt z inspektorem ochrony danych osobowych, Bartoszem Świetnickim w Starostwie Powiatowym w Busku-Zdroju: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

3)    Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych   i opiekuńczych, zgodnie z Ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe z późniejszymi zmianami. Ustawa z dnia 15 kwietnia 2011 r. o systemie informacji oświatowej z późniejszymi zmianami, na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

4)    Dane osobowe przechowywane będą w czasie zgodnym z przepisami w/w Ustaw.

5)   Odbiorcami danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.

6)  Dane osobowe powierzone firmie Microsoft z siedzibą w One Microsoft Way, Redmond WA, USA 98052 i siedzibą przedstawicielstwa w Polsce, Microsoft Polska sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 195A, 02-222 Warszawa, w celu zapewnienia usług online pakietu Office 365 dla szkół. Przetwarzane dane to Imię i Nazwisko ucznia. Dane są przetwarzane zgodnie postanowieniami umowy pomiędzy USA a Unią Europejską pod nazwą "Tarcza Prywatności" i postanowieniami dotyczącymi usług online firmy Microsoft, a szczególnie postanowieniami zawartymi w załączniku  nr 4 tego dokumentu, które spełniają wymóg art. 28 RODO o umowie powierzenia danych.

7)    Każdy uczeń i jego rodzic/opiekun prawny* posiada prawo do dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia (jeśli jest to zgodne z przepisami prawa i innymi prawnie wiążącymi regulacjami) lub ograniczenia przetwarzania lub odwołania uprzednio udzielonej zgody.

8)    Uczeń i jego rodzic/opiekun prawny*  ma prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

9)    Podanie danych osobowych jest obowiązkowe ze względu na przepisy prawa.

 Dane osobowe nie będą poddawane zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.

Przejdź do góry
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd