Obrazy na czoło-8

a-1

W  poniedziałek 6 czerwca 2016 roku w sali konferencyjnej Hotelu Słoneczny Zdrój w Busku-Zdroju odbyło się Forum Zawodowe pod hasłem „Szkoła w działaniu” zorganizowane przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Pan Wiktor Krasa  z Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach, Pan Stanisław Moskal – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Powiatu Buskiego, Pani Jolanta Maślicha – dyrektor PODiDN, Pani Amelia Wójcik – przedstawiciel firmy konsultingowo-szkoleniowej euroMind, Pan Piotr Wysocki – szef firmy konsultingowej POLARIS. W forum udział wzięli uczniowie Samorządowego Gimnazjum w Podgajach, Samorządowego Gimnazjum nr 1
w Busku-Zdroju Samorządowego Gimnazjum w Zbludowicach, nie zabrakło też młodzieży
z naszej szkoły.  

Uroczystego otwarcia Forum dokonała Pani Lucyna Wojnowska – dyrektor ZSTiO w Busku-Zdroju. Następnie odbyła się prelekcja dr Wiktora Krasy  na temat rynku usług edukacyjnych z perspektywy działań public relations. Kolejnym punktem programu była relacja ze staży zagranicznych realizowanych przez uczniów ZSTiO w ramach programu Erasmus+.  Należy podkreślić, że w bieżącym roku szkolnym młodzież uczestniczyła w praktykach zagranicznych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz Niemczech.                

Następnie zaproszeni goście: Pani Amelia Wójcik oraz Pan Piotr Wysocki przedstawili oferty praktyk zagranicznych dla poszczególnych kierunków kształcenia zawodowego na kolejny rok szkolny. Prezentacja pod hasłem „Dlaczego warto odbywać praktyki zagraniczne” miała na celu zainspirowanie uczniów do podejmowania nowych wyzwań i zachęcić do zdobywania doświadczenia zawodowego. Istotną częścią Forum Zawodowego było przedstawienie raportu z działań podejmowanych przez nauczycieli i uczniów z poszczególnych kierunków kształcenia w ZSTiO. Zaprezentowano slajdy z wycieczek przedmiotowych, warsztatów, spotkań z przedstawicielami firm.  Podejmowane przedsięwzięcia  mają na celu lepsze przygotowanie młodzieży do wejścia na otwarty rynek pracy. Zaproszeni na spotkanie gimnazjaliści mieli okazję do rozmowy z uczniami ZSTiO na temat realizowanych działań w ramach kształcenia zawodowego i wynikających z tego korzyści.

Podsumowując spotkanie Pani Dyrektor ZSTiO poinformowała zebranych, że  potwierdzeniem  przedsięwzięć, jakie podejmuje szkoła jest  przyznanie jej tytułu „Szkoła zawodowa najwyższej jakości” .

Po nawiązaniu przez nauczycieli przedmiotów zawodowych technikum hotelarskiego z branżową instytucją szkoleniową Ho-Re-Ca zostało zorganizowane spotkanie informacyjne z panem Bartoszem Prońko, przedstawicielem organizacji na Polskę. Adepci sztuki hotelarskiej mieli okazję zapoznać się z ofertą szkoleń, w wyniku których mogą uzyskać uprawnienie barmana, kelnera lub baristy. Te umiejętności, poparte stosownym dwujęzycznym certyfikatem stanowią dla absolwenta istotny atut i wydatnie zwiększają jego szanse na otwartym rynku pracy.

W wyniku spotkania zostały zaplanowane kursy, których realizację przewidziano na poczatek nadchodzącego roku szkolnego.

Szkoła w działaniu-13W poniedziałek 11 czerwca w Sali Buskiej hotelu „Słoneczny Zdrój” odbyła się kolejna edycja cyklicznej imprezy podsumowującej całość działań ZSTiO w zakresie współpracy z pracodawcami. Pod hasłem „Szkoła w działaniu” poszczególne grupy zawodowe zaprezentowały aktywność podejmowaną na przestrzeni całego roku szkolnego. Wymieniono nie tylko wizyty w zakładach pracy typowych dla poszczególnych branż, ale również zadania realizowane na rzecz lokalnej społeczności czy liczne staże zagraniczne w ramach programów Erasmus + oraz POWER. Prezentacja z forum, Erasmus + - vocational skills week.

Czytaj więcej...

TOCATO-1114 grudnia 2018 roku młodzież z klasy I A i II A Branżowej Szkoły I Stopnia oraz II T A Technikum Budowlanego uczestniczyli w szkoleniu firmy Zolpan Tokato reprezentowanej przez panią Ewę Rogozińską, wiodącego producenta systemów dekoracyjnych. Uczniowie zapoznali się z technologiami wykończenia i sztuki dekoracji wnętrz, mieli możliwość samodzielnego wykonania  glinki weneckiej, betonu dekoracyjnego oraz systemu dekoracyjnego Sahara.

Przejdź do góry
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd