Obrazy na czoło-8

a-1

Architektura krajobrazu w „budowlance” to profil kształcenia, który - używając branżowego porównania - już dawno przestał być obiecującą nowalijką. Solidnie ukorzeniony, otoczony troską i wsparty rzetelną wiedzą kadry oraz zaangażowaniem adeptów tego zawodu przynosi coraz okazalsze owoce.  To właśnie nasi uczniowie znacząco przyczynili się do pozytywnych zmian w lokalnym środowisku.
Dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy Szkołą a jej Partnerami doskonalą oni swoje umiejętności praktyczne urządzając tereny zieleni podlegające Uzdrowisku S.A. w Busku – Zdroju.  Żeby zobaczyć, z jakim skutkiem, wystarczy wybrać się do zdrojowego parku - skwery i gazony urządzane przez naszą młodzież to jedna z lepiej rozpoznawalnych wizytówek ZSTiO.
To, że w otoczeniu szkoły możemy podziwiać finezyjnie uformowane iglaki czy starannie kompozycje skalno-roślinne jest oczywiście również ich zasługą.
Architektura krajobrazu to nie tylko projektowanie ogrodów, a coś znacznie więcej. To przede wszystkim kontakt z otaczającą nas przyrodą, kontakt często fizyczny, który daje olbrzymią satysfakcję każdego dnia, kiedy mijamy miejsca zmienione jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki…
Zapraszamy wszystkich uczniów gimnazjów zainteresowanych architekturą krajobrazu na dni otwarte szkoły w każdy pierwszy wtorek miesiąca, w godzinach 15-17. Nasi nauczyciele przybliżą specyfikę zawodu i odpowiedzą na wiele nurtujących pytań.

Rok szkolny 2015/2016

Architektura krajobrazu w akcji-5

Architektura krajobrazu w akcji!

Po raz kolejny  architektura krajobrazu  z ZSTiO włączyła się w upiększanie terenów zieleni w Busku–Zdroju. Tym razem sprawa dotyczy parku „Glinianki”, który oprócz funkcji rekreacyjno–wypoczynkowych od tej pory będzie również pełnił funkcję dydaktyczną. W ramach współpracy z Urzędem Miasta I Gminy Busko–Zdrój, uczniowie klasy III TK zaprojektowali i wykonali rabatę bylinową, złożoną głównie
z gatunków bylin mających właściwości lecznicze. Zważając na bliskie sąsiedztwo parku i placówek oświatowych z pewnością będzie to dobre miejsce, żeby od najmłodszych lat poznawać różnorodność świata roślin. Jako fachowcy uprzedzamy, iż na efekt docelowy trzeba trochę zaczekać, ale już w wakacje będzie można podziwiać rabatę w pełnej okazałości.

Kolejnym działaniem naszych architektów krajobrazu było obsadzenie kwietnika zbudowanego na placu zabaw przy os. Gen. Andersa. Tutaj również do pracy chętnie włączyli się uczniowie klasy III TK, wykazując się dużym zaangażowaniem
i profesjonalizmem. Zapraszamy do obejrzenia, choćby w drodze do Skate-parku.

Szczególne podziękowania kierujemy do Marysi Janickiej i Patrycji Ludyni za zaangażowanie nad projektami.

 

Zieleń przy ZSTiO-6

Zieleń przy ZSTiO objęta troskliwą opieką przez adeptów architektury krajobrazu.

 

 

 

Współpraca z Uzdrowiskiem S.A.-7Współpraca z Uzdrowiskiem S.A. w Busku-Zdroju - zajęcia praktyczne.

 

 

 

Pielęgnacja zieleni w Wielkiej Brytanii-3Pielęgnacja zieleni w Wielkiej Brytanii w ramach praktyk zagranicznych.

 

 

 

Pomnik przyrody-2Nasz regionalny pomnik przyrody we wspaniałym towarzystwie klasy III TK.

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!