a-1

Prace wykończeniowe w budynku nowej szkoły-7W dniu  18 maja 2018 uczniowie klasy I T A   kształcący się w zawodzie technik budownictwa pod opieką nauczycieli p. Jarosława Paterka i p. Piotra Zocha odwiedzili budowę  nowego budynku  ZSTiO. W trakcie wizyty uczniowie mieli możliwość obserwowania prowadzonych prac wykończeniowych. Młodzież zapoznała się również z układem funkcjonalnym przyszłej szkoły oraz sposobem rozmieszczenia instalacji w pomieszczeniach parteru i pierwszego piętra budynku. Uczniowie w trakcie spotkania zadawali wiele pytań kierownikowi budowy p. Piotrowi Kaweckiemu dotyczących procesu budowlanego.

Budowa boisk sportowych-2W dniu 18.04.2018 r. uczniowie klasy III TA   kształcący się w zawodzie technik budownictwa pod opieką nauczyciela  p. Piotra Zocha odwiedzili budowę  kompleksu boisk sportowych przy SP nr 2 w Busku-Zdroju. Na placu budowy prowadzone były prace związane z wykonywaniem  nawierzchni poliuretanowej metodą natryskową bieżni okólnej 3-torowej o dł. 150 m wokół boiska piłkarskiego oraz bieżni sprinterskiej, a także prace montażowe urządzeń wyposażenia sportowego.

Konkurs Filmowy MÓJ ZAWÓD - MOJA PRZYSZŁOŚĆ rozstrzygnięty-3W dniu 21 marca 2018 roku w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się Gala finałowa Konkursu Filmowego „MÓJ ZAWÓD – MOJA PRZYSZŁOŚĆ”, organizowanego przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty i Wojewodę Świętokrzyskiego we współpracy: ze Specjalną Strefą Ekonomiczną „Starachowice” S.A., Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), Targami Kielce oraz TVP3 Kielce. Wśród konkursowych produkcji, znalazły się te promujące zawody kucharza, fryzjera, budowlańca czy stolarza. W sumie wpłynęło 40 propozycji z ponad 30 szkół z całego regionu. - Chcemy żeby to szkolnictwo zawodowe się odrodziło, temu służą te filmy, chcemy wykorzystać je w celu promowania szkolnictwa zawodowego, ale mamy nadzieję, że szkoły, które je nagrały też wykorzystają je do promocji własnych placówek - mówił Kazimierz Mądzik, Świętokrzyski Kurator Oświaty.
Za wykonanie filmu promującego zawód technika budownictwa upominki otrzymał uczeń kl. III T A Paweł Czyż.

Etap okręgowy Olimpiady Budowlanej-1W dniu 03.03.2018 r. odbył  się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych  w Zespole Szkół Budowlanych Nr 1 w Krakowie. W etapie okręgowym wzięło udział dwoje uczniów naszej szkoły kształcących się w zawodzie technik budownictwa z klasy IV T A tj.: Agnieszka Drożdżowska i Mateusz Markiewicz.

VII Regionalna Olimpiada Budowlana-502.03.2018 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. prof. Z. Strzeleckiego w Sandomierzu odbyła się VII Regionalna Olimpiada Budowlana ,,BUDUJ Z PASJĄ” pod patronatem Krajowej Federacji Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „Budowlani” w Kielcach. Naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie ZSZ Adam Prokop oraz Sławomir Wienciorek.
Olimpiada została podzielona na dwie części: test i etap praktyczny. Test składał się z 40 pytań dotyczących technologii robót malarsko-tapeciarskich, budownictwa ogólnego i rysunku budowlanego. W etapie praktycznym drużyny zmierzyły się z zadaniem dotyczącym wykonania wielobarwnego malowania na przygotowanym podłożu, zgodnie z warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót malarskich i zasadami BHP. Na 10 dwuosobowych drużyn ze szkół zawodowych trzech województw nasza drużyna zajęła 8 miejsce.
Wszystkie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy.  

Zwiedzamy RIGIPS-4Dnia 18 i 19 stycznia 2018 roku grupa uczniów z klas I A, II A, III A Branżowej Szkoły I Stopnia pod opieką nauczyciela zawodu Pana Jarosława Kozłowskiego odwiedziła zakład produkcyjny płyt gipsowo-kartonowych RIGIPS w Stawianach. Młodzież zapoznała się z produktami wytwarzanymi w zakładzie, uczestniczyła w pokazie elektronarzędzi i systemów biernej ochrony HILTI oraz wzięła udział w szkoleniu w ramach AKADEMII RIGIPS odnośnie wytycznych montażowych i błędów w systemach.

Uczniowie na Targach Budowlanych-1Dnia 11 maja uczniowie z klasy II TA, kształcący się w zawodzie technik budownictwa, byli obecni na Międzynarodowych Targach Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA oraz Międzynarodowych Targach Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych MASZBUD w Kielcach. Podczas targów mieli możliwość zapoznania się z najnowocześniejszym sprzętem ogólnobudowlanym i drogowym. Zaznajomili się także z materiałami i nowoczesnymi technologiami stosowanymi w budownictwie drogowym. Uczniowie byli bardzo zainteresowani ofertami wystawców. Szczególnie ich uwagę zwrócił symulator pracy koparki, na którym mogli przez chwilę zostać jej wirtualnym operatorem.

Targi Kielce 2017-6Dnia 2 marca uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego odwiedzili Targi Kielce w ramach targów ENEX 2017. Na Targach zaprezentowały się firmy europejskie jak i silne marki polskie dotyczące rynku energetyki i odnawialnych źródeł energii. Bogata ekspozycja i szeroka oferta kierowana była do ludzi ceniących sobie możliwości wykorzystywania i pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych oraz o przetwórstwo odpadów w szerokim tego znaczeniu.
Targi Enex to duży krok w przyszłość dla każdego człowieka, któremu zależy na dalszych losach naszej planety. 

Zadaniem szkolnego koła budowlanego jest poszerzanie zainteresowań u uczniów  w następujących obszarach:

  • budownictwo z technologią,
  • materiały budowlane,
  • projektowanie,
  • konstrukcje budowlane
  • przygotowanie dokumentacji przetargowej.

W ramach tych zajęć młodzież jest wdrażana do szukania nowości budowlanych oraz nabywania umiejętności zastosowania wiedzy w praktycznych zadaniach problemowych. Wśród uczniów kształtowana jest także postawa zdrowej rywalizacji opartej na współpracy i aktywności w zdobywaniu wiedzy. Treści realizowane w ramach szkolnego koła budowlanego umożliwiają lesze przygotowanie uczniów do Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, jak również pomagają w wyborze przyszłej drogi zawodowej.


Rok szkolny 2016/2017

Uczniowie w biurze projektowym

Uczniowie w biurze projektowym.-1W dniu 1.12.2016 r. uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć Szkolnego Koła Budowlanego odwiedzili biuro projektowe STUDIO TM świadczące kompleksowe usługi projektowe. Wychowankowie zadawali pytania projektantowi Panu Romanowi Jureckiemu związane z etapami tworzenia dokumentacji projektowej. Projektant udostępnił młodzieży do wglądu przykładową dokumentację. Jako ciekawostkę należy dodać, że właściciel biura przedstawił plany zagospodarowania miasta  Buska Zdroju z okresu międzywojennego oraz projekt domu na ulicy Kilińskiego z okresu zaborów. Na zakończenie wizyty projektant wręczył uczniom katalogi z gotowymi projektami domów oraz przykładowe projekty architektoniczne, które to zostaną wykorzystane na zajęciach z rysunku technicznego i dokumentacji budowlanej.

Poznajemy nowe technologie

Tradycją Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju jest organizowanie szkoleń i pokazów dla młodzieży uczącej się w zawodach budowlanych. Takie działania są szczególnie ważne w roku szkolnym ogłoszonym rokiem szkolnictwa zawodowego.

W dniu 05.12.2016 r. Przedstawiciele firmy „Dolina Nidy”  Pan Tadeusz Nogacki oraz Pan Mirosław Łaszek prowadzili zajęcia przeznaczone dla uczniów kształcących się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz młodzieży technikum budowlanego. Firma ta zaprezentowała technologię wykonywania gładzi gipsowych narzucanych mechanicznie i następnie odpowiednio obrabianych do uzyskania pożądanego efektu końcowego. Każdy z uczestników, pod nadzorem przedstawicieli firmy, miał możliwość praktycznego uczestnictwa w tych pokazach. 

Rok szkolny 2015/2016

Olimpiada Budowlana 2106-1Podczas XXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Krakowie.

 

 

 

Wienerberger-5Dnia 17 listopada 2015 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli firmy Wienerberger. Prezentowali oni uczniom klas technikum budowlanego nowoczesną technologię wznoszenia murów systemem Porotherm DRYFIX. Prelekcja wzbogaciła wiedzę młodzieży o nowe technologie stosowane w budownictwie. Uczniowie mieli też możliwość doskonalenia swoich umiejętności praktycznych wykorzystując system w wykonywaniu murów.

 

Norma Pro-1Przygotowujemy dokumentację projektową w programie Norma Pro.

 

 

 

Eliminacje do olimpiady-2Podczas eliminacji do zawodów okręgowych XXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

Przejdź do góry
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd