Obrazy na czoło-8

a-1

Wyróżnienia w konkursie-726 lutego 2016 roku uczennice klasy I TG/K - Anna Bułaj i Aneta Dryndos uczestniczyły w wojewódzkim etapie konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy”. Głównymi organizatorami przedsięwzięcia były: Państwowa Inspekcja Pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych i WSEPiN w Kielcach. Konkurs zorganizowany był w ramach programu „Kultura bezpieczeństwa” i polegał na rozwiązaniu 35 pytań testowych z centralnej bazy pytań. Reprezentantki ZSTIO zdobyły wyróżnienia oraz otrzymały dyplomy. Uczennice miały również okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach. Udział w konkursie był jednym z punktów programu realizowanego przez ZSTiO „Kultura bezpieczeństwa”, którego szkolnymi koordynatorami są: Katarzyna Rogowicz-Plisak, Małgorzata Krzysztofik-Starościak i Michał Majewski.

Ekonomiści na start-7Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przystąpili do sprawdzenia swojej wiedzy ekonomicznej. W czwartek,  3 grudnia o godzinie 9.00, odbyła się XI edycja Olimpiady Przedsiębiorczości. Jest to ogólnopolski sprawdzian, w którym mogą brać udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Do testu przystąpiło sześciu uczniów: Ewa Kucharz – kl. II TH, Anna Madej, Kamila Ziętarska i Marlena Zysk z klasy III TK oraz Michał Konieczny i Kamil Czerw - uczniowie z klasy IV TA. Test zawierał 50 pytań, z czego 25 łatwiejszych i 25 trudnych. W sumie uczniowie mogą zdobyć 75 pkt. Liczba uzyskanych przez nich punktów zadecyduje, czy zakwalifikują się oni do kolejnego etapu konkursu. Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki.

Eliminacje do olimpiady budowlanej-2W dniu 19.10.2015 odbyły się eliminacje do etapu okręgowego XXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. W ZSTiO  najlepiej etap szkolny napisali uczniowie Michał Konieczny i Jakub Musiał z klasy IV TA oraz Damian Lech z klasy IV TB/G, którzy reprezentować nas będą na eliminacjach okręgowych w Krakowie. Organizatorem Olimpiady jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Buduj z pasją-2W środę, 29 kwietnia dwóch uczniów naszej szkoły: Michał Wojtal i Dominik Zardzewiały z Zasadniczej Szkoły Zawodowej prezentowali swoje umiejętności w regionalnym finale olimpiady „Buduj z pasją”, zorganizowanej w Centrum Kształcenia Praktycznego Zespołu Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej przez Krajową Federację Edukacji i Kultury Fizycznej „BUDOWLANI”. W etapie regionalnym wzięły udział dwuosobowe drużyny z trzech województw, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Konkurs obejmował wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne  z zakresu przedmiotów zawodowych o profilu budowlanym w kwalifikacjach (B5, B6, B7, B16, B18). Celem konkursu było podnoszenie wiedzy branżowej, a także doskonalenie umiejętności praktycznych i kształtowanie umiejętności zawodowych. Nasz pierwszy udział w olimpiadzie przyniósł nowe doświadczenia, które wykorzystamy w kolejnych tego rodzaju konkursach. 
Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!