Obrazy na czoło-8

a-1

Pomagamy zwierzętom-1W dniu 20 grudnia 2018 roku członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami Ewą Charczuk i Iwoną Makowską, udali się do miejscowego schroniska dla zwierząt. Aby pomóc psiakom przez cały tydzień młodzież naszej szkoły zbierała karmę oraz pieniądze. Dzięki wrażliwości naszych uczniów, ale też ich rodziców jak i nauczycieli, zebraliśmy sporą sumę pieniędzy i dużą ilość pysznej karmy.
Karma została przekazana dyrektorowi Fundacji Opieki Nad Zwierzętami Bezdomnymi Przytulisko pani Danucie Kuklińskiej. Następnie, udaliśmy się do przychodni weterynaryjnej Animal, gdzie uregulowaliśmy cześć zobowiązań wynikających z opieki nad psami ze schroniska.
W Przytulisku schronienie znajduje około 180 psów.  Wiele z nich zostało uratowanych przed cierpieniem a nawet okrutną śmiercią. Przytulisko ma ogromne potrzeby, m.in.: budowa wystarczającej liczby boksów, dostarczenie potrzebnego pożywienia. Dużych środków finansowych wymaga również opieka medyczna w postaci szczepień, leczenia różnego rodzaju schorzeń, zabiegów sterylizacji i kastracji.
Serdecznie dziękujemy za okazane serce i  prosimy o więcej. Psiaki czekają na naszą pomoc.

Wigilia 2018-221 grudnia 2018 r. uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, dzięki zdolnym aktorom i wokalistom, zostali wprowadzeni w piękny, świąteczny nastrój. Akademia przypomniała wszystkim, że Boże Narodzenie to czas, w którym należy zapomnieć o wygórowanych ambicjach, żądzy pieniądza, nieczułości, braku czasu. Dobro, miłość, rodzina, wrażliwość, otwartość na drugiego, potrzebującego człowieka to wartości, które liczą się w życiu, nie tylko w święta. Pan dyrektor Grzegorz Owsiński życzył wszystkim zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz bezpiecznej przerwy świątecznej. Uroczystość zakończono wspólnym kolędowaniem.

Konkurs językowo-hotelarski-30W dniu 19 grudnia 2018 roku odbył się szkolny konkurs językowo-hotelarski Get ready for Xmas. W  rywalizacji wzięły udział klasy hotelarskie, jako że tematyka obejmowała zagadnienia branżowe. Do udziału w konkursie zgłosiły się  trzy zespoły. Uczestnicy mieli do dyspozycji elementy zastawy przygotowane przez szkołę, natomiast dekoracje stołu każdy zespół organizował na własną rękę.
Przy dźwiękach energicznych piosenek bożonarodzeniowych, niewielkie stoliczki zamieniały się w małe dzieła sztuki. Pomysłowe dekoracje zapierały dech w piersiach. Następnie jury w składzie: Małgorzata Krzysztofik–Starościak – przewodnicząca, Ewa Charczuk – ekspert ds. poprawności języka angielskiego i Wojciech Faryś – ekspert ds. hotelarstwa przystąpiło do wysłuchania krótkich prezentacji w języku angielskim oraz oceniło poprawność użycia elementów zastawy i wrażenia ogólne.
Po długiej naradzie jury podało swój werdykt:
Miejsce I – klasa I T H (Julia Malewska i Bartłomiej Brożek)
Miejsce II – klasa IV T H (Andżelika Boduch i Nikola Rokita)
Miejsce III – klasa III T H (Gabriela Kasperowicz i Dominika Wąsik)
Członkowie zespołów otrzymali dyplomy oraz bardzo atrakcyjne nagrody. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku frekwencja uczestników będzie większa. Gratulujemy i zapraszamy za rok.

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących już po raz trzeci przystąpili do programu Insta.Ling. Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z realizowanego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców.
Przyswajanie słownictwa jest podstawowym elementem nauki każdego języka obcego. Dla wielu uczniów jest to najtrudniejszy element nauki, najżmudniejszy i wymagający najwięcej czasu.  Oczywiście. Każdy uczeń to wie, bo każdy nauczyciel wciąż przypomina o systematycznej nauce. Niby w teorii wszystko proste, ale w praktyce jakoś nie wychodzi. Aplikacja Insta.ling pozwala uczniom systematycznie i bez zbędnego wysiłku zdobywać nową wiedzę. Zamiast wielogodzinnych zrywów tuż przed sprawdzianem, uczniowie motywowani są do systematycznej codziennej kilkuminutowej sesji powtarzania materiału.

Czytaj więcej...

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!