Obrazy na czoło-8

a-1

Konkurs języków obcych-7Konkurs języków obcych w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju odbył się 7 lutego o godzinie 12 w sali 218. Wzięli w nim udział uczniowie klas: I T A, I T L, II T G/K oraz IV T G/K. Organizatorami były nauczycielki języków obcych, panie: Ewa Charczuk, Iwona Makowska, Agnieszka Partyka i Agnieszka Sajdłowska. Rywalizacja językowa składała się z trzech konkurencji, które miały na celu pobudzenie kreatywności  i wyobraźni podczas produkcji trzyminutowej sesji nagraniowej o szkole, przygotowanie umiejętnej autoprezentacji w języku obcym oraz sprawdzenie wyuczonej wiedzy za pomocą narzędzi nowoczesnej technologii.
Pierwszą z konkurencji konkursowych stanowił filmik na temat ZSTiO. Okazał się on nie lada wyzwaniem nie tylko dla uczniów startujących w konkursie, ale również dla ich rówieśników i nauczycieli. Uczestnicy konkursu nagrywali otoczenie i wnętrze szkoły, badali relacje uczeń -nauczyciel i nauczyciel - uczeń oraz testowali odporność na stres – własną i osób, z którymi przeprowadzone zostały wywiady w języku angielskim.
Drugą konkurencję stanowiły autoprezentacje uczestników. Każda z nich była przygotowana i przedstawiona w inny sposób, natomiast wszystkie prezentowane z dozą humoru, zaangażowaniem i charakterystycznym przejęciem przemawiających.
Trzecie zadanie wymagało nauczenia się 30 wyrażeń. Sprawdzenie, w jakim stopniu udało się rywalizującym w konkursie zapamiętać podane zwroty, odbyło się za pomocą narzędzia do tworzenia i przeprowadzania testów online Kahoot. Tu walka była najbardziej wyrównana, a ilość przyznanych punktów porównywalna.

Czytaj więcej...

Prezentacja ZSTiO na XV Powiatowych Targach Edukacyjnych-271 lutego  2019 roku w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki Busku- Zdroju odbyły się XV Powiatowe Targi Edukacyjne, na  których prezentowały się szkoły ponadgimnazjalne z powiatu buskiego.        
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego wyeksponował stanowiska dotyczące wiodących kierunków kształcenia. Największym zainteresowaniem cieszyły się profile: technik hotelarstwa i technik architektury krajobrazu. Ponadto młodzież chętnie zapoznawała się z ofertą technika budownictwa, technika geodety i szkoły branżowej I stopnia. Od roku szkolnego 2018/2019 w ofercie edukacyjnej ZSTiO pojawiły się nowe kierunki kształcenia: technik logistyk i magazynier-logistyk. Te dwa atrakcyjne profile okazały się strzałem w dziesiątkę.
Młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych miała również okazję odwiedzić nową siedzibę Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących mieszczącą się przy ul. Kusocińskiego 3B. Na miejscu czekały na zwiedzających pokazy barmańskie i baristyczne oraz wiele innych atrakcji.      
Zapraszamy do kontynuowania nauki w naszej szkole!!!

Niezłomna, wyklęta, przywrócona pamięci-14W bieżącym roku szkolnym na holu naszej szkoły organizowany jest cykl wystaw poświęconych ludziom zasłużonym dla naszej Ojczyzny. Materiały na ekspozycję pozyskiwane są z kieleckiego IPN. Przybliżają one uczniom i pracownikom szkoły sylwetki wybitnych Polaków oraz zapomnianych bohaterów. Pierwsza wystawa poświęcona była Danucie Siedzikównie, ps. Inka.
Danuta Siedzikówna, ps. Inka, urodziła się 3 września 1928 r. w Guszczewinie koło Narewki, na skraju Puszczy Białowieskiej. Wychowała się w rodzinie o tradycjach patriotycznych.

Czytaj więcej...

Konkurs Języków Obcych organizowany przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego  w Busku-Zdroju. 

REGULAMIN 

Konkurs składa się z 3 konkurencji, w których rywalizują uczniowie ZSTiO.
CELE IMPREZY:  

  • o popularyzacja szkoły, środowiska szkolnego, 
  • o rozwijanie umiejętności posługiwania się językami obcymi (językiem angielskim, niemieckim), 
  • o rozwijanie w uczniach postawy ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych osób  
    i kultur, a także poczucia własnej wartości oraz wiary we własne możliwości. 
    TERMIN:  

07 lutego 2018 roku, godz. 9.00 – 12.00
MIEJSCE:  

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju, ul. Kusocińskiego 3B.

Czytaj więcej...

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!