Obrazy na czoło-8

a-1

Wolontariusze w akcji-26Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju wkroczyli w rok szkolny 2019/2020 dziarskim krokiem. Już w drugim tygodniu września 30 uczniów ZSTiO służyło pomocą przy realizacji trwającego pięć dni projektu „Małe Miasto Busko-Zdrój”. Tydzień później prężna grupa wolontariuszy pomagała w organizacji Integracyjnego Turnieju Szachowego na hali sportowej buskiego PMOS. Kluczowym działaniem „Małego Miasta” była symulacja dorosłego życia przez małoletnich uczestników, którzy uczyli się pracować, zarabiać, oszczędzać i wydawać pieniądze.  Adresatem działań konkursowych   były   dzieci   w   wieku   od   8   do   12   lat,  zaproszone   z   państwowych   szkół podstawowych w Busku-Zdroju. W projekcie uczestniczyło 105 dzieci, które w czasie zadań projektowych zostały podzielone na grupy pięcioosobowe. Nasi wolontariusze byli odpowiedzialni za przypisane im grupy dzieci, obsługiwali biuro projektowe, sklepik oraz stanowisko bankowe stworzone na potrzeby projektu. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że była to dla nich niesamowita przygoda i lekcja życia oraz że pod koniec całego przedsięwzięcia trudno im było się rozstać ze swoimi podopiecznymi.
21 września na hali sportowej PMOS w Busku-Zdroju odbył się organizowany przez buski klub sportowy Szach Mag Integracyjny Turniej Szachowy. W zmaganiach turniejowych wzięło udział ponad 70 zawodników w 4 grupach wiekowych (do lat 8, 12, 18 oraz grupa open). Uczestnicy przybyli ma turniej m.in. z Ostrowca Świętokrzyskiego, Nietuliska Dużego, Chmielnika, Połańca, Zbludowic, Starachowic, Wadowic Górnych, Opatowa, Kielc, Krakowa, Miechowa i Bliżyna oraz oczywiście z Buska-Zdroju. Oprócz zmagań szachowych najmłodsi uczestnicy mogli spróbować swoich sił w konkursie plastycznym oraz konkursie języka angielskiego o tematyce królewskiej gry. Nasi wolontariusze zajmowali się przygotowaniem hali do turnieju, rozkładaniem sprzętu szachowego, nagłośnieniem, obsługą bufetu oraz malowaniem dziecięcych buziek. Wszyscy spisali się na medal.
Kończy się wrzesień, a my uczestniczyliśmy już w dwóch akcjach organizowanych z rozmachem i na szeroką skalę. Mamy nadzieję, że w kolejnych miesiącach Szkolne Koło Wolontariatu w ZSTiO będzie mogło być częścią kolejnych ważnych wydarzeń w życiu buskiej społeczności i dołoży swoją cegiełkę w budowaniu wspólnego dobra.

Integracja klas pierwszych-3618 września 2019 roku uczniowie klas: I T L, I T lp i I Thp wraz z wychowawcami udali się na wyjazd integracyjny. Celem wycieczki było zwiedzanie terenu rekreacyjnego Leśnego Zacisza w Lisowie. Wietrzna pogoda nie przeszkodziła spacerom oraz grom i zabawom na świeżym powietrzu, które były idealną okazją do zawarcia nowych znajomości i poznania siebie nawzajem. W trakcie wycieczki nie zabrakło również pysznej kiełbaski upieczonej na ognisku, gorącej herbaty oraz kawy. Spędzony czas upłynął bardzo szybko i przyjemnie. Ten wyjazd z pewnością na długo zapisze się w pamięci wszystkich uczestników.

Rozpoczęcie roku szkolnego-10Po wakacyjnym odpoczynku przyszedł czas na powrót do szkoły. W poniedziałek 2 września 2019 r. uczniowie ZSTiO spotkali się z dyrekcją szkoły oraz z wychowawcami. Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020  rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu. Następnie pani dyrektor Lucyna Wojnowska przywitała wszystkich uczniów, a zwłaszcza tych, którzy dopiero rozpoczynają naukę w nowej placówce. W swoim przemówieniu podkreślała, jak ważnymi czynnikami sukcesu edukacyjnego ucznia są frekwencja i  praca od samego początku. Następnie głos zabrali: pani Renata Krzemień - Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej oraz proboszcz  parafii Niepokalanego Poczęcia NMP ks. Tadeusz Szlachta. Młodzież ZSTiO zaprezentowała program artystyczny, przygotowany z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Ten największy kataklizm współczesnych czasów pochłonął miliony ofiar na całym świecie. Pierwszą i jedną z największych ofiar tej wojny była Polska. Dramat II wojny światowej nie jest tylko doświadczeniem, podręcznikową przeszłością, ale i przestrogą dla przyszłych pokoleń. Ponieśliśmy wielkie ofiary. Pamiętać o nich będziemy, ponieważ rozumiemy, że naród, który zapomni swą przeszłość, skazany jest na bolesne doznania. Pamięć poległych uczczono minutą ciszy.
Na najbliższe miesiące życzymy uczniom klas pierwszych satysfakcji z wyboru naszej szkoły i możliwości rozwijania w niej swoich pasji, klasom drugim i trzecim motywacji w zdobywaniu wiedzy, a klasom czwartym dobrego przygotowania do egzaminów maturalnych oraz mądrych decyzji związanych z  przyszłością.

Już wakacje-5219 czerwca 2019 roku zakończył się kolejny rok szkolny. Podczas uroczystości zostali nagrodzeni przez pana Starostę Jerzego Kolarza uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Pani Dyrektor Lucyna Wojnowska w swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim za pracę w roku szkolnym 2018/2019 oraz życzyła uczniom, nauczycielom i zebranym gościom słonecznych i bezpiecznych wakacji. Uczniom z najwyższą średnią Pani Dyrektor wręczyła nagrody książkowe i listy gratulacyjne dla rodziców.

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!