Obrazy na czoło-8

a-1

Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniej - nauczać.-39Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniej - nauczać. Słowa  Marka Twaina przewijały się podczas akademii dedykowanej nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju. Na uroczystość, która odbyła się 11.10.2019 roku w hali PMOS, przybyli zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Renata Krzemień, Wiceburmistrz Michał Maroński, Przewodniczący Rady Rodziców Radosław Matuszkiewicz i gospodarz hali Dyrektor Grzegorz Wojciechowski. Następnie pani Dyrektor Lucyna Wojnowska podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za trud, wytrwałość i pracę wkładaną w przekazywanie wiedzy i kształtowanie charakterów młodych ludzi. Życzenia złożyli również zaproszeni goście oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej.
Święto Edukacji Narodowej to czas nagród dla nauczycieli i pracowników oświaty.

Medal Komisji Edukacji Narodowej został wręczony pani Annie Kuładze.

Brązowy Medal za Długoletnią Służbę otrzymał pan Michał Sokołowski.

Nagrodę Starosty Buskiego wręczono panu Arturowi Libudzie.

Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali nauczyciele: panie Julita Ładowska, Anna Matuszewska, Katarzyna Rogowicz-Plisak, Aneta Prucnal, Małgorzata Służalska, Beata Suwaj, panowie Zbigniew Hrywniak, Sławomir Maj, Michał Majewski oraz pracownicy administracji i obsługi: panie Alfreda Kryczka, Anita Sala, Dorota Piątek i pan Krzysztof Ignacak.

Budowa tężni-4Dnia 03.10.2019 roku uczniowie klasy IV T A kształcący się w zawodzie technik budownictwa wraz z opiekunami odwiedzili teren budowy tężni solankowej w Parku Zdrojowym  w Busku-Zdroju. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z technologiami poszczególnych etapów budowy. Kierownikiem jest pan Sylwester Przanowski, któremu uczniowie zadawali pytania dotyczące zastosowanych materiałów, dokumentacji projektowej i przetargowej.

Wycieczka integracyjna-6Integracja klas pierwszych w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących musi mieć charakter trzyetapowy, ze względu na dużą ilość uczniów, którzy zasili szeregi naszej szkoły. 30.09.2019 na zwiedzanie ogrodu zoologicznego Leśne Zacisze udała się druga  grupa uczniów z kierunków technik budownictwa, hotelarstwa i architektury krajobrazu. Większość z nas była zaskoczona różnorodnością dzikich i egzotycznych zwierząt i ptaków zamieszkujących mini zoo. Ładna pogoda pozwoliła również na skorzystanie z parku linowego i innych atrakcji znajdujących się na placu zabaw. Nasze spotkanie skończyło się poczęstunkiem z grillowanych kiełbasek.
Każdy wyjazd sprzyja przełamaniu nieśmiałości, lepszemu poznaniu siebie nawzajem. I cel ten osiągnęliśmy.

Wycieczka przedmiotowa logistyków-3Dnia 30.09.2019 uczniowie klasy II TL, uczący się w zawodzie technik logistyk, uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej. Wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych udali się do marketu budowlanego "Mrówka" w Busku-Zdroju. Kierownik sklepu oprowadził uczniów po poszczególnych działach magazynowych zapoznając ich z procedurami przyjęć, wydań, zwrotów i systemami informatycznymi. Wyjście to miało bardzo duże znaczenie dla młodzieży, bowiem wzbogaciło ono teoretyczną wiedzą zdobytą na lekcjach doświadczeniem praktycznym.   

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!