Obrazy na czoło-8

a-1

Olimpiada geodezyjna-1W dniach 26-27 października 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju odbyła się Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej I etap - szkolny. Do zmagań przystąpili uczniowie klas: III TG/K i IV TG/K kształcący się w zawodzie technik geodeta, którzy zgłosili chęć uczestnictwa w zawodach. W pierwszym etapie uczniowie zmagali się z rozwiązaniem 80 pytań testowych z zakresu przedmiotów zawodowych geodezyjnych oraz z zadaniami tekstowymi. Natomiast drugi etap dotyczył wykonania pomiarów i rozwiązania dwóch zadań terenowych.
Najlepsze wyniki w etapie szkolnym olimpiady uzyskali:

Radosław Drozdowski - III TG/K
Anna Rusek – kl. III TG/K
Karol Zatorski – kl. IV TG/K

Zwycięzcy konkursu będą reprezentować Naszą Szkołę w międzyszkolnym etapie OWGiK, która odbędzie się w dniach 05-06 kwietnia 2018 roku w Lublinie. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów w dalszych eliminacjach.

10 marca 2017 roku uczniowie klasy I T H/K Monika Ściubis i Marcin Pompa uczestniczyli w wojewódzkim etapie konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy". Głównymi organizatorami przedsięwzięcia były: Państwowa Inspekcja Pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych i WSEPiN w Kielcach. Konkurs zorganizowano w ramach programu "Kultura bezpieczeństwa" i polegał na rozwiązaniu 35 pytań testowych z centralnej bazy pytań. Reprezentanci ZSTIO zdobyli wyróżnienia oraz otrzymali dyplomy. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach. Udział w konkursie był jednym z punktów programu realizowanego przez ZSTiO "Kultura bezpieczeństwa", którego szkolnymi koordynatorami są: Katarzyna Rogowicz- Plisak, Małgorzata Krzysztofik- Starościak i Michał Majewski.

Olimpiada-7W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu 9 grudnia 2016 r. odbyły się regionalne eliminacje VI edycji olimpiady Buduj z Pasją,  organizowanej pod patronatem Krajowej Federacji Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej "Budowlani”. Brali w niej udział uczniowie naszej szkoły zawodowej Prażuch Piotr oraz Szostak Marcin, rywalizując  z najlepszymi uczniami innych szkół budowlanych z trzech województw świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego. Olimpiada miała dwa etapy teoretyczny i część praktyczną. Udział w olimpiadzie przyniósł nowe doświadczenia, które  uczniowie na pewno wykorzystają w dalszej karierze zawodowej.

W dniu 18.11.2016 r. odbył się etap szkolny XXX edycji Olimpiady Wiedzy I Umiejętności Budowlanych. Do etapu szkolne przystąpiło 15 uczniów z klas IV i III kształcących się na kierunku technik budownictwa.  Do zawodów okręgowych zostały zgłoszone trzy osoby z największą liczbą punktów tj.: Drożdzowska Agnieszka, Komasara Mariusz, Mrowiński Jakub.

28 kwietnia 2016 roku na długo zapisze się w pamięci piątki uczniów buskiej Budowlanki; Małgorzata Czekaj, Anna Bułaj, Arkadiusz Jurkowski, Szymon Nocoń i Mariusz Komasara zajęli II miejsce i zdali na piątkę egzamin z pierwszej pomocy przedmedycznej. W mistrzostwach rywalizowały ze sobą drużyny ZSTiO, I LO, ZSP nr 1 oraz ZSTI.  Etap rejonowy składał się z części teoretycznej, gdzie rozwiązywano test oraz praktycznej - tu każda z drużyn musiała zaprezentować umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa przedmedycznego. Nasi uczniowie udowodnili, że potrafią świetnie działać w sytuacjach kryzysowych i dobrze znają zasady postępowania w momentach zagrożenia. GRATULUJEMY!!!

Bezpiecznie od startu-118 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 3 im. Stanisława Staszica w Kielcach przy ulicy Jagiellońskiej o godz. 10:00 rozpoczął się  etap regionalny XVI edycji konkursu Wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów zakładów rzemieślniczych województwa świętokrzyskiego BEZPIECZNIE OD STARTU. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Kasza Dominik z klasy 1 A oraz Dudek Tadeusz z klasy 2 A. Tadeusz przeszedł do 2 etapu konkursu i po serii pytań ukończył konkurs na 6 pozycji na 38 uczestników. 

Buduj z pasją-2W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu 22 marca 2016 r. odbyły się regionalne eliminacje V edycji olimpiady Buduj z Pasją,  organizowanej pod patronatem Krajowej Federacji Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej ,,Budowlani ”. Brali w niej udział uczniowie naszej szkoły zawodowej, rywalizując  z najlepszymi uczniami innych szkół budowlanych z trzech województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego, mierząc się z nimi w  zakresie robót posadzkarskich i okładzinowych. Udział w olimpiadzie przyniósł nowe doświadczenia, które  uczniowie na pewno wykorzystają w dalszej karierze zawodowej.

Olimpiada Budowlana 2016-15 marca 2016 roku uczniowie ZSTiO: Michał Konieczny (IV TA) i Damian Lech (IV TB/G) uczący się w zawodzie technik budownictwa stanęli przed trudnym wyzwaniem. Chłopcy wzięli udział w XXIX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Krakowie, gdzie musieli wykazać się znajomością treści z zakresu budownictwa i projektowania. Uczniowie, którzy gruntownie przygotowywali się do olimpiady pod okiem pani mgr Anny Olszewskiej powtórzyli i usystematyzowali wiadomości, które zapewne wykorzystają w swoim dalszym życiu zawodowym.

GRATULUJEMY UDZIAŁU W OLIMPIADZIE I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!