ZAPRASZAMY DO NOWEJ SZKOŁY-2
NAJNOWSZE FILMY O NAS
TALKING HEADS

Internat przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego istnieje od 1992r. Mieści się w budynku B kompleksu szkolnego położonego w Busku-Zdroju przy ulicy Bohaterów Warszawy.
Internat jest placówką opiekuńczo-wychowawczą przeznaczoną dla młodzieży. Jest to placówka koedukacyjna – mieszkają tu dziewczęta i chłopcy. Internat zapewnia całodobową opiekę wychowawczą sprawowaną przez wysokokwalifikowaną kadrę pedagogiczną oraz pełne wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje,) od poniedziałku do piątku. Internat jest zamknięty w wakacje, ferie zimowe oraz podczas przerw w nauce szkolnej, w okresie świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Wychowankowie są podzieleni na cztery grupy, każda grupa ma swojego wychowawcę i swój samorząd.
Oferujemy 50 miejsc w pokojach 4 i 2 osobowych. Mieszkańcy mogą korzystać z pokoju przeznaczonego do nauki indywidualnej, gdzie mają możliwość w niekrępujący sposób, przygotować lekcje i uczyć się. Pokoje są przestronne, wyposażone w nowy, estetyczny i funkcjonalny sprzęt umożliwiający optymalne warunki do nauki i wypoczynku.
Każdy mieszkaniec ma do dyspozycji tapczan, szafę ubraniową, szafkę nocną i żywnościową, półkę na książki, stolik do nauki, lampkę nocną oraz niezbędny do wygodnego mieszkania sprzęt techniczny. Do dyspozycji wychowanków przeznaczone są nowoczesne łazienki z prysznicami, pralka automatyczna. Dysponujemy świetlicą wyposażoną w telewizor, DVD, sprzęt grający i komputery ze stałym łączem do internetu. Cztery razy w tygodniu do dyspozycji wychowanków jest również biblioteka dysponująca 9578 woluminami w tym encyklopediami, słownikami, lekturami szkolnymi i ich opracowaniami, a także książkami z różnych dziedzin naukowych i beletrystyką, zbiorem kaset video z ekranizacjami lektur szkolnych. Ponadto biblioteka posiada czasopisma specjalistyczne, naukowe i popularne.
W kompleksie szkolnym jest siłownia wyposażona w profesjonalny sprzęt ćwiczeniowy, w której odbywają się zajęcia prowadzone przez trenera posiadającego wymagane uprawnienia. Do dyspozycji młodzieży pozostaje również inny sprzęt sportowy jak piłki, rakietki, stół pingpongowy.
Budynek Internatu jest monitorowany co zapewnia pełne bezpieczeństwo mieszkańcom. Przewidywany koszt miesięcznego pobytu w internacie  wraz z wyżywieniem dla młodzieży wynosi około 200 zł. / 11 zł. stawka dzienna + 5zł. (piątek) + 20 zł. (zakwaterowanie) /.
W przypadku trudnej sytuacji rodziny istnieje możliwość obniżenia lub zwolnienia z opłat za pobyt w internacie po złożeniu podania (z uzasadnieniem i dołączonymi ewentualnie zaświadczeniami – druk do pobrania).
Gwarantowany jest zatem przyzwoity poziom warunków bytowych przy niskim koszcie utrzymania. Uczeń chętny do zamieszkania w internacie powinien złożyć pobrane na miejscu lub stronie internetowej podanie o przydzielenie miejsca a po uzyskaniu miejsca w dniu zakwaterowania mieć ze sobą:

• dowód osobisty lub odpis skrócony aktu urodzenia z wpisanym zameldowaniem na okres stały (do zameldowania na pobyt czasowy),
  • komplet pościeli, ubrania i bieliznę na zmianę, ręcznik i środki higieny osobistej oraz rzeczy osobiste,
  • środki finansowe na opłatę za internat i jednorazową kaucję zwrotną – łącznie około 350 złotych,
  • no i... dobry humor oraz niekiedy, szczególnie na początku roku szkolnego, cierpliwość.

Adres placówki:

• Michał Masłowski
  • Małgorzata Rój
  • Aleksandra Kuc
DMC Firewall is a Joomla Security extension!