„Poloneza czas zacząć…” - Studniówka 2020-2Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju, swój pierwszy, dorosły bal zorganizowali w stylowym Dworku Soplicowo. Punktualnie o godzinie 19:00, w sobotę 18 stycznia 2020 roku rozpoczęła się studniówka maturzystów naszej szkoły.
Zaprezentowany fragment piosenki pt. „Soplicowo” wprowadził przybyłych w klimat i nastrój związany z epopeją Adama Mickiewicza. Po przywitaniu gości, by tradycji stało się zadość, bal rozpoczął piękny tradycyjny polonez w wykonaniu reprezentacji uczniów z poszczególnych klas. W pierwszej parze prowadzili dyrektorzy szkoły - pani Lucyna Wojnowska oraz pan Grzegorz Owsiński. Obserwujący taniec rodzice, którzy przybyli na tę niecodzienną uroczystość, z dumą patrzyli na swoje pociechy. W swoim wystąpieniu pani dyrektor Lucyna Wojnowska skierowała ciepłe słowa do tegorocznych maturzystów, obdarowując ich zegarami, aby szczęśliwie odmierzały czas do pierwszych egzaminów i przypominały, że nie można nauki odkładać „na później”, a na ten wyjątkowy wieczór życzyła wszystkim wspaniałej zabawy do białego rana.
Uroczystość tę uświetnili swoim przybyciem znamienici goście - pan Jerzy Kolarz – Starosta Buski oraz Burmistrz Miasta i Gminy – pan Waldemar Sikora, przekazując wszystkim maturzystom życzenia, a na ręce przedstawicieli klas, upominki na szczęście.
Prowadzący uroczystość - uczniowie klas IV T A i IV T H/K, zainspirowani utworem Adama Mickiewicza, dyrekcji szkoły oraz swoim wychowawcom pani Annie Libudzie, pani Annie Kuładze oraz pani Aleksandrze Jędrosze – opiekunowi słuchaczy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych, podziękowali ułożonym przez siebie wierszem. Gorące podziękowania przekazali również swoim rodzicom, kierując do nich pełne wdzięczności słowa.
Po części oficjalnej wszyscy zasiedli do suto zastawionych stołów, a następnie ruszyli na parkiet. Żywiołowe tańce trwały do białego rana dnia następnego, a doskonałe humory towarzyszyły młodzieży do samego końca tej wspaniałej zabawy.
Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy sukcesów i dużo radości, a ten niepowtarzalny bal studniówkowy niech zawsze budzi piękne wspomnienia.