Z wizytą na Politechnice Świętokrzyskiej-47 stycznia 2020 roku uczniowie klas maturalnych, korzystając z zaproszenia Politechniki Świętokrzyskiej, odwiedzili Wydział Budownictwa i Architektury tej uczelni. Pracownicy Działu Promocji i Działu Kształcenia przedstawili historię kieleckiej uczelni oraz zaprezentowali ofertę edukacyjną, zachęcając przyszłych studentów do podjęcia w studiów właśnie w tym mieście. . Uczniowie mieli również możliwość zwiedzania nowoczesnych laboratoriów badawczych w zakresie materiałów budowlanych, technologii betonu, materiałów i nawierzchni drogowych i diagnostyki obiektów technicznych. Laboratoria te zostały utworzone w ramach realizowanych przez uczelnię programów unijnych. Wyposażone w nowoczesny sprzęt, umożliwiają wykonywanie badań na światowym poziomie. Chociaż na wybór ścieżki edukacyjnej nasi maturzyści mają jeszcze kilka miesięcy, to na pewno informacje, które uzyskali w czasie spotkań z pracownikami, pomogą im w podjęciu właściwych decyzji.