Obrazy na czoło-8

a-1

Szlachetna paczka-1W tym roku szkolnym po raz pierwszy jako szkoła wzięliśmy udział w przygotowaniu Szlachetnej Paczki jako darczyńcy. Mieliśmy pewne obawy czy uda nam się zrealizować to przedsięwzięcie, czy damy radę zapewnić trzy kluczowe potrzeby wybranej rodziny. Stanowi to pewne wyzwanie finansowe, ale mieliśmy nadzieję, że przy tak zasobnej w uczniów szkole i zawsze gotowych do pomocy wychowawcach wszystko jest możliwe.
Szlachetna Paczka – co to jest?
Jest to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Organizacyjnie opiera się na pracy kilkunastu tysięcy wolontariuszy w całej Polsce koordynowanej z centrali w Krakowie.
Nasz znajomy wolontariusz
Jednym z wolontariuszy Szlachetnej Paczki w naszej okolicy okazała się absolwentka klasy geodezyjnej ZSTiO, kiedyś Paulina Rędzińska, a obecnie Paulina Chynek. Wybraliśmy jedną z kilku rodzin objętych opieką Pauliny. Współpraca ze znajomą osobą daje poczucie bezpieczeństwa i od razu przyjmuje mniej formalny charakter.
Ludzi dobrej woli jest więcej….


…a razem znacznie raźniej. Do naszej akcji dołączyła Językowa Akademia Przedszkolaka w Busku-Zdroju, a niedługo potem pan Mieczysław Sas. ZSTiO skupiło się na zebraniu funduszy na opał dla „naszej” rodziny, JAP zrealizowała potrzeby codziennego życia oraz zapewniła szczególne upominki pod choinkę. Pan Mieczysław Sas przekazał kuchenkę gazową i łóżko. I tak na początku niemożliwe stało się możliwe.
Byliśmy tam
Paczki z prezentami zostały zawiezione do domu wybranej przez nas rodziny. Darczyńcy i obdarowani byli wzruszeni, podekscytowani i lekko onieśmieleni. Spotkaliśmy skromnych ludzi starających się radzić z przeciwnościami losu. Przed powrotem zostaliśmy obdarowani piękną kartką świąteczną będącą jednocześnie podziękowaniem za nasze zaangażowanie. Wyszliśmy z poczuciem, że fajnie jest pomagać.
Z Przewodnika Darczyńcy Szlachetnej Paczki
Przygotowana Szlachetna Paczka to dla potrzebujących coś więcej niż pomoc materialna. To dostrzeżenie ich piękna i potwierdzenie ich ważności, przywrócenie godności. Dzięki takiemu docenieniu ze strony innych znów stają się ważni dla samych siebie i zaczynają zmieniać swoje życie. To esencja mądrej pomocy.

Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy dołożyli się do naszego świątecznego podarunku serca DZIĘKUJEMY!!!

 

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!