Obrazy na czoło-8

a-1

Konkurs literacki-3Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego - wybitnego pisarza i publicysty emigracyjnego, więźnia sowieckich łagrów, uczestnika Bitwy pod Monte Cassino, współtwórcy „Kultury” paryskiej. W uchwale podkreślono, że losy i twórczość Herlinga-Grudzińskiego stanowią „świadectwo cierpień i czynów człowieka, któremu przyszło przeżyć czasy totalitarnej przemocy i kryzysu wartości”. Przypomniano również, że 20 maja 2019 roku mija setna rocznica urodzin tego wielkiego pisarza, cenionego w ojczyźnie i świecie autora książki „Inny świat. Zapiski sowieckie”, poruszających opowiadań oraz „Dziennika pisanego nocą”, w których z niezwykłą odwagą opisuje tragedię człowieka poszukującego moralnego ładu i prawdy.
Rok Gustawa Herlinga-Grudzińskiego stał się wspaniałą okazją do przybliżenia naszym uczniom sylwetki tak wyjątkowego twórcy. W związku z tym nauczyciele poloniści, przy współpracy z biblioteką szkolną, 16 grudnia 2019 roku zorganizowali konkurs wiedzy o życiu i twórczości tego pisarza. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 9 uczniów z klas: IV T A, IV T H/K, III T A/G, III T H/K, II T G/K. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Nikola Guziak, uczennica klasy III T H/K, drugie miejsca zdobył Piotr Fit z klasy II T G/K, III miejsca zajęła Nikola Desiewicz z klasy IV T H/K.
Zwycięzcom gratulujemy. Nagrody książkowe zostaną wręczone 20 grudnia 2019 roku, podczas uroczystej wigilii szkolnej. Mamy nadzieję, że przedsięwzięcie to przyczyni się do popularyzacji twórczości tego pisarza wśród naszych uczniów.

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!