Uroczyste ślubowanie klas pierwszych-428 listopada 2019 roku, zgodnie z tradycją naszej szkoły, odbyło się uroczyste ślubowanie  klas pierwszych, któremu przewodniczył sam król Kazimierz Wielki, w rolę którego wcielił się uczeń klasy IV T A  Michał Doroz. Odświętnie ubrani uczniowie zgromadzili się w hali widowiskowo-sportowej Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka  Sportowego w Busku-Zdroju, aby w obecności dyrekcji szkoły, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości złożyć przysięgę. Obiecali sumiennie i systematyczne pogłębiać swoją wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne, wzorową postawą moralną i rzetelną nauką godnie reprezentować szkołę i dążyć do tego, by stać się uczciwymi ludźmi, sumiennymi pracownikami i dobrymi obywatelami naszej Ojczyzny – Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku szkolnym do ślubowania przystąpiło jedenaście  klas pierwszych: cztery klasy technikum  i jedna klasa BSIS na podbudowie gimnazjum, oraz jedna klasa liceum ogólnokształcącego i pięć klas technikum na podbudowie szkoły podstawowej. Pani dyrektor Lucyna Wojnowska życzyła pierwszoklasistom bardzo dobrych wyników w nauce i wytrwałości w dążeniu do realizacji zamierzeń i osiągania sukcesów. Podkreśliła, że ślubowanie to niezwykle ważny dla uczniów moment, od tego bowiem dnia stają się oni pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności, świadomymi swoich praw i obowiązków.
Tego dnia świętowaliśmy również 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Na tę okoliczność uczniowie ZSTiO zaprezentowali piękny montaż słowno-muzyczny. Program artystyczny był niezwykle podniosły i wzruszający, natomiast pieśni zaśpiewane przez uczennice porwały za serca wszystkich zgromadzonych.
Podczas uroczystości rozdano również nagrody dla klas pierwszych, biorących udział w konkursie  pod hasłem „Ślady Kazimierza Wielkiego w naszym regionie”.  Pani dyrektor Lucyna Wojnowska podkreśliła, że w tym roku obchodzimy 20 rocznicę nadania Szkole imienia Kazimierza Wielkiego i w związku z tym, rok szkolny 2019/2020 ogłasza rokiem króla, naszego patrona. Przeprowadzony konkurs rozpoczął cykl przedsięwzięć, zaplanowanych na ten rok, w związku z tym wydarzeniem.
Niespodzianką, a zarazem wielką atrakcją tego dnia, był występ szkolnego zespołu tanecznego „The Construction Dance”, który zaprezentował piękny układ tańca nowoczesnego.
Na koniec uroczystości, o godzinie 11.11,  wszyscy zgromadzeni, włączając się do ogólnopolskiej akcji Rekord dla Niepodległej,  zaśpiewali hymn Polski.