Pasja, profesja, powołanie-54„Pasja, profesja, powołanie” - to tegoroczne motto Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. W działaniu realizowanym w buskiej „Budowlance” uczestniczyło prawie stu uczniów ze szkół podstawowych oraz prawie pięciuset uczniów uczęszczających do ZSTiO, którzy stoją przed decyzjami dotyczącymi przyszłości edukacyjnej i zawodowej.
Program imprezy opierał się na pięciu panelach, wśród których znalazły  się warsztaty, konwersatoria i dyskusje prowadzone przez ekspertów w dziedzinie logistyki, hotelarstwa, geodezji i budownictwa. Ponadto, młodzież mogła skorzystać z porad specjalistów i spotkać się z pracodawcami. Nie zabrakło również prezentacji dokonań placówki w zakresie realizacji projektów realizowanych w ramach programów Erasmus+ , PO WER, „Dobry start”,  a także inicjatyw szkolnego wolontariatu. Uczniowie mogli zapoznać się nie tylko ze szkołą, ale i z rówieśnikami, nauczycielami, a także bogatą ofertą edukacyjną. Ósmoklasiści mieli możliwość zapytania starszych kolegów jaka panuje atmosfera, jak wygląda szkolny rozkład zajęć.
Ogólnopolski Tydzień Kariery to akcja zainicjowana przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez ZSTiO.