Obrazy na czoło-8

a-1

„A przecież nie cały umieram,
To co we mnie niezniszczalne - trwa!”
Tymi słowami Jana Pawła II rozpoczął się montaż słowno-muzyczny w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Busku-Zdroju poświęcony Janowi Pawłowi II. W swoim temacie i charakterze nawiązywał do XIX Dnia Papieskiego, jaki sprawowany był w Kościele w Polsce 13 października br. Głównym tematem było przesłanie Dnia Papieskiego Wstańcie, chodźmy!, Minęło już 14 lat, jak odszedł od nas Ojciec Święty. Zostawił nam w swoim bogatym pontyfikacie znamienne słowa, modlitwy, poezję, przesłania i miłość do matki-Ojczyzny.
Tegoroczny Dzień Papieski wpisuje się też w 40 rocznicę pierwszej pielgrzymki Papieża Polaka do Ojczyzny. W odniesieniu do hasła XIX Dnia Papieskiego możemy powiedzieć, że I pielgrzymka do Polski św. Jana Pawła II stanowi przykład dobrej, konsekwentnie realizowanej właściwej odpowiedzi, jaką człowiek może dać na Chrystusowe wezwanie: Wstańcie, chodźmy! Pielgrzymka z 1979 r., przeżywana pod hasłem „Gaude Mater Polonia”, odnowiła narodową wspólnotę. Przypomniała także o roli wiary i Kościoła w dziejach Polski.
„Wstańcie! Chodźmy!” brzmi hasło tegorocznego Dnia Papieskiego, spełniając to wołanie Pana Jezusa, młodzież i uczestnicy uroczystości w kościele wstali i poszli do naszego papieża, który przecież wita nas przed kościołem i w geście uniesionych dłoni. To właśnie tu przy pomniku św. Jana Pawła II, odśpiewaliśmy pieśń papieża „Barkę”. „Pan kiedyś stanął… może usiadł z Janem Pawłem w Busku – Zdroju.… szukał ludzi gotowych pójść za Nim… by łowić serca…” Kto wie… może na kogoś z zebranych spojrzał Pan z miłością… może kiedyś się o tym przekonamy…

Przejdź do góry
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd