Akcja krwiodawstwa w ZSTiO-1117 października 2019 r. w ZSTiO miała miejsce kolejna cykliczna akcja oddawania krwi. Od godziny 8.00 rano w kolejce ustawiło się ponad 30 uczniów. Jednak ze względu na liczne infekcje, część osób nie została zakwalifikowana do oddawania krwi. Ostatecznie pracownicy Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach pobrali krew od 19 osób w tym 14 uczniów, 1 nauczyciela oraz 4 krwiodawców z powiatu buskiego; łącznie 8,55 litra krwi.
Od kilkunastu lat nasza szkoła przystępuje do Turnieju pod nazwą: „Młoda krew ratuje życie”. Młodzież, która oddaje krew należy do Klubu Honorowych Dawców Krwi. Uczniowie zostali poczęstowani jogurtami, ciastkami i mandarynkami przekazanymi przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Busku-Zdroju.