Szkoła Promująca Zdrowie-327 września br. podczas XVII Festiwalu Zdrowia im. Zbigniewa Kociuby w Busku–Zdroju odbyło się uroczyste wręczenie Krajowych Certyfikatów „Szkoła Promująca Zdrowie”. To zaszczytne i prestiżowe wyróżnienie otrzymała również nasza szkoła. Przyznanie Certyfikatu jest potwierdzeniem, że szkoła pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie oraz wyrazem uznania dotychczasowych osiągnięć będących wynikiem wieloletniej, długofalowej i systematycznej pracy. Program Szkoły Promującej Zdrowie realizowany jest w Polsce od 1992 r. Koncentruje się przede wszystkim na promowaniu zdrowego stylu życia. Ten ruch cieszy się w naszym kraju dużym zainteresowaniem, ponieważ jego podstawowe założenia dobrze wpisują się w dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą rolę szkoły. Będziemy nadal dążyć do rozwoju i doskonalenia w obszarze promocji zdrowia!