Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniej - nauczać.-39Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniej - nauczać. Słowa  Marka Twaina przewijały się podczas akademii dedykowanej nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju. Na uroczystość, która odbyła się 11.10.2019 roku w hali PMOS, przybyli zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Renata Krzemień, Wiceburmistrz Michał Maroński, Przewodniczący Rady Rodziców Radosław Matuszkiewicz i gospodarz hali Dyrektor Grzegorz Wojciechowski. Następnie pani Dyrektor Lucyna Wojnowska podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za trud, wytrwałość i pracę wkładaną w przekazywanie wiedzy i kształtowanie charakterów młodych ludzi. Życzenia złożyli również zaproszeni goście oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej.
Święto Edukacji Narodowej to czas nagród dla nauczycieli i pracowników oświaty.

Medal Komisji Edukacji Narodowej został wręczony pani Annie Kuładze.

Brązowy Medal za Długoletnią Służbę otrzymał pan Michał Sokołowski.

Nagrodę Starosty Buskiego wręczono panu Arturowi Libudzie.

Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali nauczyciele: panie Julita Ładowska, Anna Matuszewska, Katarzyna Rogowicz-Plisak, Aneta Prucnal, Małgorzata Służalska, Beata Suwaj, panowie Zbigniew Hrywniak, Sławomir Maj, Michał Majewski oraz pracownicy administracji i obsługi: panie Alfreda Kryczka, Anita Sala, Dorota Piątek i pan Krzysztof Ignacak.