Obrazy na czoło-8

a-1

Wolontariusze w akcji-26Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju wkroczyli w rok szkolny 2019/2020 dziarskim krokiem. Już w drugim tygodniu września 30 uczniów ZSTiO służyło pomocą przy realizacji trwającego pięć dni projektu „Małe Miasto Busko-Zdrój”. Tydzień później prężna grupa wolontariuszy pomagała w organizacji Integracyjnego Turnieju Szachowego na hali sportowej buskiego PMOS. Kluczowym działaniem „Małego Miasta” była symulacja dorosłego życia przez małoletnich uczestników, którzy uczyli się pracować, zarabiać, oszczędzać i wydawać pieniądze.  Adresatem działań konkursowych   były   dzieci   w   wieku   od   8   do   12   lat,  zaproszone   z   państwowych   szkół podstawowych w Busku-Zdroju. W projekcie uczestniczyło 105 dzieci, które w czasie zadań projektowych zostały podzielone na grupy pięcioosobowe. Nasi wolontariusze byli odpowiedzialni za przypisane im grupy dzieci, obsługiwali biuro projektowe, sklepik oraz stanowisko bankowe stworzone na potrzeby projektu. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że była to dla nich niesamowita przygoda i lekcja życia oraz że pod koniec całego przedsięwzięcia trudno im było się rozstać ze swoimi podopiecznymi.
21 września na hali sportowej PMOS w Busku-Zdroju odbył się organizowany przez buski klub sportowy Szach Mag Integracyjny Turniej Szachowy. W zmaganiach turniejowych wzięło udział ponad 70 zawodników w 4 grupach wiekowych (do lat 8, 12, 18 oraz grupa open). Uczestnicy przybyli ma turniej m.in. z Ostrowca Świętokrzyskiego, Nietuliska Dużego, Chmielnika, Połańca, Zbludowic, Starachowic, Wadowic Górnych, Opatowa, Kielc, Krakowa, Miechowa i Bliżyna oraz oczywiście z Buska-Zdroju. Oprócz zmagań szachowych najmłodsi uczestnicy mogli spróbować swoich sił w konkursie plastycznym oraz konkursie języka angielskiego o tematyce królewskiej gry. Nasi wolontariusze zajmowali się przygotowaniem hali do turnieju, rozkładaniem sprzętu szachowego, nagłośnieniem, obsługą bufetu oraz malowaniem dziecięcych buziek. Wszyscy spisali się na medal.
Kończy się wrzesień, a my uczestniczyliśmy już w dwóch akcjach organizowanych z rozmachem i na szeroką skalę. Mamy nadzieję, że w kolejnych miesiącach Szkolne Koło Wolontariatu w ZSTiO będzie mogło być częścią kolejnych ważnych wydarzeń w życiu buskiej społeczności i dołoży swoją cegiełkę w budowaniu wspólnego dobra.

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!