Rozpoczęcie roku szkolnego-10Po wakacyjnym odpoczynku przyszedł czas na powrót do szkoły. W poniedziałek 2 września 2019 r. uczniowie ZSTiO spotkali się z dyrekcją szkoły oraz z wychowawcami. Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020  rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu. Następnie pani dyrektor Lucyna Wojnowska przywitała wszystkich uczniów, a zwłaszcza tych, którzy dopiero rozpoczynają naukę w nowej placówce. W swoim przemówieniu podkreślała, jak ważnymi czynnikami sukcesu edukacyjnego ucznia są frekwencja i  praca od samego początku. Następnie głos zabrali: pani Renata Krzemień - Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej oraz proboszcz  parafii Niepokalanego Poczęcia NMP ks. Tadeusz Szlachta. Młodzież ZSTiO zaprezentowała program artystyczny, przygotowany z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Ten największy kataklizm współczesnych czasów pochłonął miliony ofiar na całym świecie. Pierwszą i jedną z największych ofiar tej wojny była Polska. Dramat II wojny światowej nie jest tylko doświadczeniem, podręcznikową przeszłością, ale i przestrogą dla przyszłych pokoleń. Ponieśliśmy wielkie ofiary. Pamiętać o nich będziemy, ponieważ rozumiemy, że naród, który zapomni swą przeszłość, skazany jest na bolesne doznania. Pamięć poległych uczczono minutą ciszy.
Na najbliższe miesiące życzymy uczniom klas pierwszych satysfakcji z wyboru naszej szkoły i możliwości rozwijania w niej swoich pasji, klasom drugim i trzecim motywacji w zdobywaniu wiedzy, a klasom czwartym dobrego przygotowania do egzaminów maturalnych oraz mądrych decyzji związanych z  przyszłością.