Uroczyste otwarcie pracowni hotelarskiej i pracowni „ obsługi konsumenta.-9

W środę 22 maja w naszej szkole zostały oddane do użytku dwie sale symulacyjne przeznaczone do nauki zawodu technik hotelarstwa.

W pierwszej z nich kilka specjalnie wyznaczonych boksów zostało wyposażonych w sposób typowy dla różnego typu jednostek mieszkalnych. Oprócz łóżek znalazły się w nich szafy, bagażniki szafki nocne oraz inne elementy zgodne z aktualnymi wymogami wyposażenia obiektów noclegowych, a także przestrzenie typowe dla zaplecza służby pięter, w których uczniowie znajdą sprzęt i środki chemiczne wykorzystywane w pracy działu housekeepingu. Pomyślano też o kilku toaletach z umywalkami i kabinami natryskowymi.

Część wejściową zagospodarowano jako hol recepcyjny. Lady wyposażone w komputer ze specjalistycznym oprogramowaniem, wielofunkcyjne urządzenie poligraficzne, kasę fiskalną, terminal płatniczy, stację kodowania kluczy na kartę, sejf oraz apteczkę pierwszej pomocy. Zgodnie z wymogami kategoryzacyjnymi przewidziano również stanowisko do obsługi gości poruszających się na wózku inwalidzkim.

W bezpośrednim sąsiedztwie zaaranżowany został kącik z wyposażeniem typowym dla spotkań konferencyjno – szkoleniowych. Tutaj oprócz stołu z krzesłami znalazł swoje miejsce znalazł też filpchart, rzutnik multimedialny, a także ekspres ciśnieniowy.

Jedną z części pomieszczenia przeznaczono do zajęć teoretycznych ze składanymi fotelami uczniowskimi, biurkiem nauczycielskim, tablicą i współpracującym z telewizorem komputerem.

Po przeciwległej stronie korytarza mieści się pracownia wydawania śniadań. W aneksie kuchennym oprócz umeblowania umieszczono kuchenkę, dwie zmywarki gastronomiczne oraz „wyspę” ze zlewozmywakiem i powierzchnią roboczą. W licznych szafach miejsce znalazły liczne szućce, nakrycia, bielizna stołowa, stroje robocze czy specjalistyczny sprzęt kuchenny. W ostatniej kategorii znalazły się ciśnieniowe ekspresy do kawy czy wielofunkcyjne urządzenia thermomix.

Tak wyposażone pracownie posłużą lepszemu przygotowaniu adeptów hotelarstwa zarówno do odbywania praktyk i staży organizowanych podczas cyklu nauki, jak i do podjęcia pracy w wybranym zawodzie.

Na zaproszenie szkoły na otwarcie sal przybyli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, Działu Kultury i Turystyki Buskiego Samorządowego Centrum Kultury, dyrektorzy szkół podstawowych oraz Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego czy Centrum Kształcenia Zawodowego w Kielcach. Goście zostali zapoznani z historią i kolejnymi etapami rozwoju tego atrakcyjnego dla młodzieży i ważnego dla lokalnej gospodarki kierunku kształcenia, po czym mieli okazję zapoznać się wyposażeniem obydwu pracowni. Kończąca całość dyskusja odbyła się przy przygotowanym i serwowanym przez uczniów poczęstunku.