Geodeci i architektura w akcji-1Uczniowie ZSTiO zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju cieszą się bardzo dobrą opinią u swoich praktykodawców. Staje się to już standardem, po raz kolejny potwierdzonym przez nasze grupy adeptów architektury krajobrazu i geodezji, odbywające praktyki zawodowe w hiszpańskiej Ubedzie.
Udział w zagranicznych mobilnościach daje możliwość porównania standardów obowiązujących na poszczególnych stanowiskach pracy w kraju i za granicą. Dodatkowym wyzwaniem jest również komunikacja w języku hiszpańskim i angielskim. Tygodniowe kursy przygotowawcze, które uczniowie odbyli w trakcie ferii zimowych okazały się tutaj bardzo pomocne. Umiejętność posługiwania się językiem hiszpańskim jest dodatkowo ćwiczona codziennie po zakończonych praktykach na kursie językowym, prowadzonym przez koordynatorkę firmy euroMind. Postępy w nauce są już zauważalne i komunikacja z Hiszpanami z dnia na dzień jest coraz łatwiejsza. Niebawem przyjdzie czas na ocenę postępów naszych uczniów, ale i tym razem jesteśmy spokojni. Będzie lepiej niż dobrze.