Powermind beyond borders-1Program kulturowy, to nieodzowny element każdej mobilności realizowanej w ramach naszego projektu pn. Myślenie ponad granicami. Już w trakcie pierwszego tygodnia praktyk w Hiszpanii nasi uczniowie mieli możliwość integracji podczas wspólnego wyjścia na wieczór Tapas, gdzie poznawaliśmy smaki typowe dla hiszpańskiej kuchni, byliśmy również na kręgielni. Świetny wynik odnotował Bartek Wach, zostawiając rywali daleko w tyle. Dzięki wyjątkowej okazji, jaką jest wejście w dorosłość, obchodziliśmy tutaj 18 urodziny Patryka. Słynne „100 lat” zostało zaśpiewane w dwóch językach i z pewnością nieliczni z nas mieli okazję celebrować swoje urodziny w takich okolicznościach.
Miniony weekend obfitował we wrażenia widokowe, za sprawą wyjazdów do Granady i Malagi. Pierwsze z wymienionych miast zachwyciło nas przede wszystkim nieopisanym urokiem ogrodów Alhambry. Możliwość zwiedzenia ich było szczególnie ważne dla naszych architektów krajobrazu, niemniej jednak geodeci również nie potrafili przejść obojętnie obok tak zjawiskowo pięknych miejsc.
Malaga, drugie co do wielkości miasto Andaluzji, od samego początku przywitała nas piękną pogodą. Biorąc pod uwagę wyobrażenia większości z nas, Polaków, nie jest to rzecz oczywista. Pogoda o tej porze roku potrafi być tutaj bardzo kapryśna. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że prognozy tym razem się nie sprawdziły. Przepiękne punkty widokowe, śródziemnomorska roślinność oraz sąsiedztwo Oceanu Atlantyckiego skutecznie zachęcają do przeprowadzenia się tutaj na stałe. Pozwolimy sobie opowiedzieć nasze wycieczki po tych niesamowitych miejscach za pomocą zdjęć. Są one co prawda tylko namiastką rzeczywistości, ale dla nas świetnym pamiętnikiem tego, co już zobaczyliśmy.

Gorąco pozdrawiamy nauczycieli, uczniów oraz wszystkich sympatyków ZSTiO!!!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.