Młoda krew ratuje życie-3Po raz kolejny zorganizowaliśmy zbiórkę krwi w naszej szkole, w której między innymi po raz pierwszy wzięli udział nasi pełnoletni uczniowie. Gratulujemy im odwagi. 6 marca  o godzinie 8.30 ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kielc stanął przed budynkiem szkolnym, gdzie młodzież mogła przekazywać ten cenny płyn. Zgłosiło się 38 osób, z których 22 mogły oddać po 450 ml krwi, co stanowi 9,9 litra. Dla osób, które przystąpiły do akcji, zorganizowano poczęstunek, który składał się z kanapek, drożdżówek przekazanych przez PSS Społem oraz wody mineralnej ufundowanej przez rodzimy Zakład „Buskowianka”.  Inicjatorem Akcji był Klub Honorowych Dawców Krwi PCK. Pobrana krew trafi do bazy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wartość krwi doceniamy najczęściej dopiero w obliczu tragedii swoich bliskich lub gdy dzięki niej sami wracamy do zdrowia.