28 lutego odbył się koncert profilaktyczny MOŻESZ TYLKO STRACIĆ. Na szkolnej scenie zaprezentował się Arkadiusz Zawiliński z Gorlic – muzyk, gitarzysta, który czynnie włączył się w nurt ruchu abstynenckiego oraz profilaktyki skierowanej do młodzieży. W trakcie spotkania artysta mówił o potrzebie wzorców, wpływie grupy rówieśniczej na jednostkę, o niebezpieczeństwie uzależnień oraz o dużej roli pasji w życiu każdego człowieka. Zachęcał do dyskusji na temat zainteresowań młodych ludzi oraz zagrożeń we współczesnym świecie. Mówił także o trudnej sztuce przepraszania. Muzyk przestrzegał młodzież przed sięganiem po używki. Zachęcał do bycia odpowiedzialnym, kreatywnym i do spełniania swoich marzeń. Swoją prelekcję urozmaicał autorskimi utworami muzycznymi, które również miały pouczający przekaz. Oryginalnie zabrzmiały utwory: Droga jest w nas, Własna mapa kraju i Bieda, że aż piszczy. Spotkanie bardzo podobało się uczniom, gdyż muzyka bluesowa, folkowa i rockowa jest nośnikiem idei profilaktycznych i potrafi skupić ich uwagę. Koncert odbył się w ramach realizacji Programu Wychowawczo-Profilaktycznego.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!