Obrazy na czoło-8

a-1

Konkurs języków obcych-7Konkurs języków obcych w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju odbył się 7 lutego o godzinie 12 w sali 218. Wzięli w nim udział uczniowie klas: I T A, I T L, II T G/K oraz IV T G/K. Organizatorami były nauczycielki języków obcych, panie: Ewa Charczuk, Iwona Makowska, Agnieszka Partyka i Agnieszka Sajdłowska. Rywalizacja językowa składała się z trzech konkurencji, które miały na celu pobudzenie kreatywności  i wyobraźni podczas produkcji trzyminutowej sesji nagraniowej o szkole, przygotowanie umiejętnej autoprezentacji w języku obcym oraz sprawdzenie wyuczonej wiedzy za pomocą narzędzi nowoczesnej technologii.
Pierwszą z konkurencji konkursowych stanowił filmik na temat ZSTiO. Okazał się on nie lada wyzwaniem nie tylko dla uczniów startujących w konkursie, ale również dla ich rówieśników i nauczycieli. Uczestnicy konkursu nagrywali otoczenie i wnętrze szkoły, badali relacje uczeń -nauczyciel i nauczyciel - uczeń oraz testowali odporność na stres – własną i osób, z którymi przeprowadzone zostały wywiady w języku angielskim.
Drugą konkurencję stanowiły autoprezentacje uczestników. Każda z nich była przygotowana i przedstawiona w inny sposób, natomiast wszystkie prezentowane z dozą humoru, zaangażowaniem i charakterystycznym przejęciem przemawiających.
Trzecie zadanie wymagało nauczenia się 30 wyrażeń. Sprawdzenie, w jakim stopniu udało się rywalizującym w konkursie zapamiętać podane zwroty, odbyło się za pomocą narzędzia do tworzenia i przeprowadzania testów online Kahoot. Tu walka była najbardziej wyrównana, a ilość przyznanych punktów porównywalna.


Co udało się osiągnąć? Udało nam się udowodnić, że nauka języka to nie tylko siedzenie w ławce, odklepywanie regułek i wkuwanie słówek. To może być komunikacja w wyznaczonym celu, wyjście poza określone granice i dobra zabawa. Pokazaliśmy, że innowacyjność w nauczaniu polega również na współpracy i wzajemnym wsparciu po każdej stronie „barykady”. Nasza wyjątkowość jako nowoczesnej placówki edukacyjnej obejmuje między innymi przyjazną atmosferę między uczniami i nauczycielami oraz umiejętność kooperacji i przełamywania barier. Potwierdzenia można doszukać się w wypowiedziach osób przepytywanych w anglojęzycznych wywiadach.
Niekwestionowanym zwycięzcą językowych zmagań został Kacper Włosiński, uczeń klasy IV T G/K. Tuż za nim uplasowali się uczniowie klasy I T A Dawid Skorupa i Emil Rak, a ostatnie miejsce na podium przypadło uczennicom klasy I T L Justynie Paterek i Natalii Pieterwas. Jeszcze raz gratulujemy, życzymy powodzenia w kolejnych konkursach i zachęcamy do obejrzenia filmików na stronie szkoły.

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!