ZAPRASZAMY DO NOWEJ SZKOŁY-2

Geodeci i architekci krajobrazu – uczestnikami kieleckiego GIS Day 2018-1W środę, 14 listopada młodzież, która kształci się w zawodach technik geodeta oraz technik architektury krajobrazu uczestniczyła w naukowym wydarzeniu poświęconym promocji i popularyzacji idei Geograficznych Systemów Informacyjnych – GIS Day 2018. Tegoroczna edycja przedsięwzięcia odbyła się pod hasłem „GIS jak platforma współpracy”. Organizatorem seminarium był Wydział Matematyczno-Przyrodniczy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Celem seminarium jest popularyzacja Systemów Informacji Geograficznej (GIS) oraz zapoznanie uczestników z technologią GIS, która umożliwia szybkie i efektywne zarządzanie danymi, a także podejmowanie strategicznych decyzji w wielu sektorach gospodarki.  W ramach seminarium odbyły się wykłady i warsztaty, podczas których zaprezentowane zostały nowoczesne rozwiązania stosowane do pozyskiwania danych przestrzennych, w tym oprogramowanie GIS, skaning laserowy, modelowanie 3D, aplikacje mapowe, a także drony.

W pierwszej części seminarium odbyły się wykłady i prezentacje m.in. na następujące tematy: ArcGIS online: koordynacja pracy w biurze i w terenie, Informacja przestrzenna z pułapu lotniczego, Inwentaryzacja ogrodu botanicznego w Kielcach z wykorzystaniem metod geomatycznych oraz Wykorzystanie GIS w aplikacji multimedialnej Poznaj Geologiczne Kielce z Geoparkiem.  Druga część konferencji  poświęcona została praktycznej nauce: warsztaty komputerowe i terenowe. Uczniowie uczestniczyli w grze terenowej geocaching oraz w warsztatach informatycznych dotyczących obsługi platformy ArcGIS Online.  Podczas imprezy można było odwiedzić wystawę przygotowaną przez Urząd Miasta Kielce  na temat: „Miejski System Informacji Przestrzennej w Kielcach”. Sympozjum zostało zakończone konkursem, w którym młodzież wykazała się wiedzą zdobytą podczas konferencji. Kilkoro uczniów wróciło do Buska z nagrodami.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!