Obrazy na czoło-8

a-1

Do kolejnych edycji zagranicznych staży w naszej szkole przywykli już chyba wszyscy: rodzice, kadra, a przede wszystkim sami zainteresowani, czyli uczniowie. Praktyki w Anglii, Hiszpanii czy Włoszech pozwalają nie tylko doskonalić umiejętności typowe dla danej profesji, ale stanowią również niepowtarzalną okazję do komunikowania się w języku obcym czy poznawania lokalnych zwyczajów i kultury. Obecnie realizowany projekt obejmujący swoim zasięgiem wszystkie grupy zawodowe technikum i szkoły branżowej właśnie wszedł w finałową fazę. Przed nami dwie ostatnie mobilności – marcowa do Niemiec i kwietniowa do Hiszpanii. Pierwsza z wymienionych to oferta dla adeptów zawodów związanych z budownictwem i to właśnie oni we wtorek 30 października przystąpili do testu językowego stanowiącego przepustkę do udziału w stażu.
Zakwalifikowanych do wyjazdu uczniów czekają dwa tygodnie tyleż intensywne, co atrakcyjne. Poznają europejskie standardy i organizację pracy przedsiębiorstw sektora budowlanego naszych zachodnich sąsiadów, ale zyskają też szansę poznania zabytków Berlina i Lipska czy podziwiania jedynych w swoim rodzaju eksponatów w muzeum firmy Mercedes.
W  kwietniu firma Euromind podejmie kolejną grupę uczniów ZSTiO w hiszpańskiej Ubedzie. Nowością jest to, że do Hiszpanii po raz pierwszy wyjadą adepci architektury krajobrazu w asyście grupy geodetów. Obcowanie z nieco odmiennym, względem polskiego, krajobrazem może przynieść ciekawe efekty.
Realizowany przez naszą szkołę projekt Myślenie ponad granicami – podobnie jak dotychczasowe przedsięwzięcia podejmowane w ramach programu Erasmus+ służą więc nie tylko pogłębianiu fachowej wiedzy, ale przyczyniają się także do poszerzania horyzontów i otwierają na współczesny świat. Właśnie tego oczekiwać mogą uczestnicy wiosennych wyjazdów na zagraniczne staże.

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!