ZAPRASZAMY DO NOWEJ SZKOŁY-2

ZSTiO dla NIepodległej-8Dziewiąty listopada był uroczystym dniem dla wszystkich uczniów i pracowników Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju. Tego dnia bowiem świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości połączoną ze ślubowaniem klas pierwszych.
Jak co roku uroczystość, która odbyła się w hali widowiskowo-sportowej Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka  Sportowego w Busku-Zdroju, uświetnił król Kazimierz Wielki ze swoim orszakiem. Po nim wprowadzono sztandar szkoły oraz flagę Polski, którą wnieśli uczniowie ubrani w barwy narodowe. O godzinie 11.11,  włączając się do ogólnopolskiej akcji Rekord dla Niepodległej, wszyscy zgromadzeni zaśpiewali hymn Polski.
Następnie uczniowie, w zaprezentowanym montażu słowno-muzycznym, przypomnieli trudną historię Polaków tamtego okresu. Program artystyczny był niezwykle podniosły i wzruszający, natomiast pieśni zaśpiewane przez uczennice porwały za serca wszystkich uczestników. Uroczystość została uświetniona obecnością znamienitych gości - Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Renatę Krzemień, Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemara Sikorę, Dyrektora Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka  Sportowego w Busku-Zdroju Grzegorza Wojciechowskiego oraz Przewodniczącą Rady Rodziców Zofię Rokita.
Była to wyjątkowa chwila dla uczniów klas pierwszych, ponieważ w trakcie uroczystego apelu miało się odbyć ślubowanie. W tym roku szkolnym do ślubowania przystąpiło pięć klas pierwszych: cztery klasy technikum, I T A, I T H, I T G/K, I T L oraz jedna klasa BSIS. Każda z klas przybyła ze swoim wychowawcą. Wszystkich zgromadzonych przywitała p. dyrektor Lucyna Wojnowska, która w krótkim przemówieniu między innymi życzyła uczniom klas pierwszych bardzo dobrych wyników w nauce i wytrwałości w dążeniu do osiągania sukcesów. Uczniowie, w obecności dyrekcji szkoły, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości przystąpili do złożenia przysięgi. Obiecali sumiennie i systematycznie pogłębiać swoją wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne, a wzorową postawą moralną i rzetelną nauką godnie reprezentować szkołę i nie zawieść pokładanych w nich nadziei.
Podczas uroczystości rozdano również nagrody książkowe dla uczniów biorących udział w konkursie historycznym Józef Piłsudski – rewolucjonista, żołnierz, polityk. Pierwsze miejsce zajęła Anna Kalicińska z klasy I T H, drugie miejsce Nikola Guziak z klasy II T G/K, trzecie miejsce Adrian Pięta również z klasy II T G/K. Wyróżnienia otrzymali uczniowie klasy I T L Mateusz Szwajcowski i Igor Łukasik. Zwycięzcom gratulujemy.