Obrazy na czoło-8

a-1

Spotkanie opłatkowe-1Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Młodzież mieszkająca w internacie ZSTiO zorganizowała spotkanie opłatkowe. Odbyło się ono w środę 20 grudnia w godzinach popołudniowych. W czasie programu artystycznego zaprezentowano tradycje związane z nadchodzącymi świętami. Jak nakazuje zwyczaj spotkania opłatkowego składaliśmy sobie życzenia łamiąc się tradycyjnym opłatkiem, a życzeniom nie było końca . Podczas wieczerzy nie zabrakło tradycyjnych potraw, był wiec barszcz czerwony z uszkami, ryby, strucla makowa i wiele innych przysmaków za przygotowanie których serdecznie dziękujemy naszym paniom kucharkom. Pani dyrektor Lucyna Wojnowska oraz pani kierownik internatu Bożena Bogacz złożyły wszystkim obecnym życzenia najpiękniejszych  Świąt Bożego Narodzenia, aby   spełniły się wszystkie  marzenia i  Nowy Rok obdarował  nas szczęściem i pomyślnością. Rodzinna atmosfera spotkania towarzyszyła wszystkim obecnym.
Na tym polega wyjątkowość naszych polskich świąt spędzanych w gronie najbliższych przy wigilijnym stole, wśród zapachów świątecznych potraw, goździków, pierniczków, przypraw  i przy blasku mieniącej się kolorami choinki.
Niech te święta będą dla wszystkich czytających właśnie te słowa  czasem wyjątkowym, spędzonym w rodzinnym gronie. Wesołych Świąt!

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!