Olimpiada geodezyjna-1W dniach 26-27 października 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju odbyła się Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej I etap - szkolny. Do zmagań przystąpili uczniowie klas: III TG/K i IV TG/K kształcący się w zawodzie technik geodeta, którzy zgłosili chęć uczestnictwa w zawodach. W pierwszym etapie uczniowie zmagali się z rozwiązaniem 80 pytań testowych z zakresu przedmiotów zawodowych geodezyjnych oraz z zadaniami tekstowymi. Natomiast drugi etap dotyczył wykonania pomiarów i rozwiązania dwóch zadań terenowych.
Najlepsze wyniki w etapie szkolnym olimpiady uzyskali:

Radosław Drozdowski - III TG/K
Anna Rusek – kl. III TG/K
Karol Zatorski – kl. IV TG/K

Zwycięzcy konkursu będą reprezentować Naszą Szkołę w międzyszkolnym etapie OWGiK, która odbędzie się w dniach 05-06 kwietnia 2018 roku w Lublinie. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów w dalszych eliminacjach.