Z GŁĘBOKIM ŻALEM ZAWIADAMIAMY, ŻE W DNIU 25 MAJA 2018 ROKU

ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH
   IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W BUSKU-ZDROJU

ZAPRASZAMY DO NOWEJ SZKOŁY-2

To już lato...-54Dla wielu z nas długo wyczekiwany moment, choć może nie dla wszystkich… W piątek 23 czerwca 2017 roku odbyło się zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku Zdroju. Uroczystość  uświetnili swoim przybyciem przedstawiciele  rodziców klas trzecich kończących Zasadniczą Szkołę Zawodową, Pan Grzegorz Rąpel, Dyrektor Hotelu Słoneczny Zdrój oraz Pani Mariola Prędka, Inspektor Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej.
Podczas uroczystości Pani Dyrektor Lucyna Wojnowska wręczyła nagrody i stypendia dla uczniów, którzy w bieżącym roku szkolnym osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz reprezentowali szkołę podczas imprez sportowych. Należy tutaj wspomnieć o naszych uczennicach Martynie Łukasik z klasy I T H/K, która uzyskała średnią z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych na poziomie 5,79 i została Stypendystką Rady Ministrów oraz Ewie Kucharz z klasy III T H, która ze średnią 5,13 otrzymała Stypendium Starosty Buskiego. Z kolei pierwsze w historii szkoły stypendium patronackie, ufundowane przez buski Hotel Słoneczny Zdrój, otrzymała Dagmara Smogór, uczennica klasy I T H/K.

W świat refleksji i humoru przenieśli nas uczniowie klasy II T G/K, którzy przedstawili program artystyczny specjalnie przygotowany na tę okoliczność. Znalazły się w nim między innymi ciekawe określenia dotyczące kadry pedagogicznej ZSTiO.

W roku szkolnym 2016/2017 wiele się działo. Bez wątpienia na największą uwagę zasługuje przedsięwzięcie związane z budową nowej siedziby ZSTiO, dzięki czemu szkoła będzie zlokalizowana w centrum Buska – Zdroju. Nasi uczniowie zaangażowani byli w liczne wydarzenia kulturowe i charytatywne oraz  w ramach programu Erasmus+ odbyli praktyki zawodowe na terenach Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Niemiec. Nie sposób wymienić tu wszystkiego, dlatego zachęcamy do lektury artykułów zamieszczonych na stronie internetowej buskiej budowlanki. A teraz…

Pozostaje życzyć wszystkim miłych i bezpiecznych wakacji.  Do zobaczenia we wrześniu!