ZAPRASZAMY DO NOWEJ SZKOŁY-2
NAJNOWSZE FILMY O NAS
TALKING HEADS

Poezja wnosi ogromne piękno do życia, ale także i wielki smutek.

22 maja 2017 roku uczniowie ZSTiO wraz z dyrekcją i wychowawcami uczestniczyli w wieczornicy „Jan Paweł II - papież, który był poetą”. Myślą przewodnią spotkania były rozważania i refleksje na temat poezji Jana Pawła II. Miejscem spotkania był tradycyjnie kościół pod wezwaniem NPNMP w Busku- Zdroju.
Utwory Wojtyły odkrywają tajemnice duszy samego poety, stając się kluczem do zrozumienia naszego wielkiego rodaka. Jednocześnie pomagają czytelnikowi w zrozumieniu siebie samego, swojego losu, swojego życiowego powołania, istoty miłości, związków z innymi ludźmi i osobistej relacji człowieka z Bogiem. Analiza dzieł papieża prowadzi do wniosków nie tylko literackich, ale również antropologicznych, filozoficznych, psychologicznych i teologicznych. Po odczytaniu fragmentów dzieł papieża młodzież złożyła kwiaty i znicze pod pomnikiem Jana Pawła II.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!